VALİ BARUŞ VE BAŞKAN GÜRKAN, BURSA GAZETECİLER CEMIYETİ MERKEZİNİ İNCELEDİ.

29 Eylül 2019 214 views 0

Malatya Gazeteciler Cemiyeti arsasına yapılacak Basın Merkezi için proje hazırlığı yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattın Gürkan, Vali Aydın Baruş ile birlikte Bursa Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi ve tesislerini gezerek bilgi aldılar.
Vefat eden Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman’ın hayalî olan Mehmet Buyruk Caddesindeki cemiyet arsasına Basın Merkezi yapma kararı alan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattın Gürkan proje hazırlıyor. MGC Başkanı Vahap Güner proje öncesinde Bursa Gazeteciler Cemiyeti tesislerinin incelenmesini Başkan Gürkan’ a önerdi. Bursa da düzenlenen Malatya günlerine katılan Başkan Gürkan, Malatya Valisi Aydın Baruş ile birlikte Bursa Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı Vali Baruş ve Başkan Gurkan’a cemiyet tesislerini tek tek gezdirerek bilgi verdi ve “Malatya’ya örnek bir basın merkezî yakışır. Böyle bir karar almanız bizleri onurlandırmıştır” dedi.
Vali Baruş ve Başkan Gürkan’ a vefat eden MGC Başkanı Haydar Karaduman hakkında da bilgi veren Kolaylı, Karaduman’ın projesine destek verilmesi nedeniyle teşekkür etti.
Başkan Gürkan örnek bir Basın Merkezi yapacaklarını söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.