Yazıhan’ın ‘Hanım Ağa’ Kaymakamı tarlada

Yazıhan ilçesinin bayan Kaymakamı ve ‘Hanım Ağa’sı Güher Sinem Büyüknalçacı bu kez karantina altındaki Sürür ve Kömüşhan mahallelerinde bulunan tarla ve bahçelerde yapılan çalışmaları yerinde görmek için araziye çıktı.

03 Haziran 2020 244 views 0

Covid-19 Salgını nedeniyle Yazıhan’da karantina altında bulunan Sürür ve Kömüşhan mahallelerinde tüm üretimle ilgili işlemleri üstlenen Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı  tarımsal üretimin aksamadan yürütülmesi ve çiftçilerin karantina sürecinden sonra mağduriyet yaşamaması için karantina bölgesindeki çalışmaları yerinde inceledi. Vatandaşların çalışmalarını, tarla ve bahçelerinin durumunu ve sulama ihtiyaçlarını kontrol eden Hanım Ağa Kaymakam, vatandaşların hayvanlarının beslenmesi için de çoban tutarak hayvanların yayılmasını sağlıyor.

Yazıhan ilçesinde ezberleri bozan Hanım Ağa, daha şimdiden Yazıhanlıların takdirini topluyor.  Makamda talkimatlar yağdırmak yerine araziye bizzat çıkan Kaymakam Hanım sorunları çözmek için de vefa destek guruplarını anında bölgeye gönderiyor.  Yazıhan’da araziye çıkan Kaymakam Malatya kamuoyu tarafından da yakından takip ediliyor.

      

     

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.