Malatya’dan Giden Yardımlar Yerine Ulaştı

Malatya’dan Giden Yardımlar Yerine Ulaştı

03 Şubat 2016 432 views 0


Malatya’da STK ve  üyeleri çeşitli kurumların desteği ile hazırlanan 1 TIR dolusu gıda yardımı Türkmen Dağına gönderildi.Bugün İse Bu yardımların yerine ulaştığı bildirildi Halep’ten Gelen açıklamada ise şu ifadelere yer verildi.

Halep’deyiz.Malatya Obader derneğinin Türkmenler için hazırlayıp gönderdiği yardım tırı dün gece itibariye elimize ulaştı.

Sabaha karşı depoya boşaltımını yaptık.ihtiyaçlar dahilinde hemen dağıtımına başlıyoruz.şuan gördüğünüz gibi depodan araçlara yükleniyor.burdaki Türkmen kardeşlerimize  dağıtılacak.ben buradan OBA’der derneği başkanı Bülent Oral’a ve yönetim kuruluna aynı zamanda Malatyalı çok değerli ağabeyimiz  derneğin kuruluşun’da da büyük emeği olan Veysel Şahin’e bütün vaktini mesaisini burada harcadığı için çok teşekkür ediyorum.

Malatya halkına yardımlarını esirgemediği için çok teşekkür ediyorum.şuan kardeşlerimize dağıtılacak sizin sayenizde büyük bir müşkülü giderilmiş  olacak.Allah yaptığınız hayırları kabul etsin Allah hepinizden razı olsun.Allah bin selamlar

BENZER KONULAR
YORUM YAZ