Namık Şahin TSO seçimlerinde adaylıktan çekildiğini açıkladı.

08 Şubat 2018 430 views 0

TSO seçimlere hazırlanırken daha önceden adaylığını açıklayan Namık Şahin,adaylıktan çekildiğini açıkladı.Malatya Gazeteciler Cemiyetinde açıklamalarda bulunan Şahin,”Dünyanın en stratejik noktalarından birinde bulunan ve emperyalist güçler tarafından hedef tahtasına oturtulmuş olan ülkemizin, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya muhtaç olduğu inkâr edilemez bir gerçektir.
Kamuoyunun mâlumları olduğu üzere; başta TSO olmak üzere, Malatya iş dünyasının liyâkât ve ehliyet esaslı olarak temsil edilmesi adına, sorumluluk almaya hazır olduğumuzu sizler ile paylaşmıştık.
Özellikle hızla değişen dünyamızda, teknolojiye dayalı, katma değeri olan, hedefi olan, vizyoner akıl ve akıl sahiplerine ihtiyaç olduğunu; geçmişin birikim ve tecrübelerinden faydalanarak geleceğe daha dinamik, daha aktif ve daha yüksek hedefler taşımamız gerektiğini belirtmiştik.
Herkesin katkı sunabileceği, destek olacağı yeni bir ruh ve vizyonla, Büyükşehir’e yakışır bir TSO yönetimi ortaya çıkarmak, bunu yaparken de özellikle, yarın yüz yüze bakacağımız insanlarımıza iftira, karalama, hakaret vb. hareketlerden kaçınmak gerektiğini özellikle belirtmiştik.
Daha adaylar isimlerini açıklar açıklamaz, projelerini ve yapacaklarını dinlemeden, birilerinin hemen iftiralar atmaları ve “şucu bucu” diyerek yaftalamaları gerçekten acziyettir. İnsanlar geldikleri konumlara yıllardır emek, gayret özveri ve fedâkârlıklarla gelmişler ve bedeller ödemişlerdir. Hiçbir toplumsal karşılığı olmayan, kimseye faydası dokunmayan, sadece hasbelkader geldiği konumu korumak için sağa sola iftira atıp kendi geleceğini düşünen insanların artık toplum tarafından tanınıp dışlanması gerektiğine inanıyoruz. Bizim ve ülkemizin düzelmesi, ilerlemesi, gelişmesi için örnek, önder, düzgün karakterli, ehliyet ve liyâkât sahibi insanlara ihtiyaç vardır. Bu insanları bulup çıkarmanın da bizim görevimiz olduğuna inanıyoruz.
Bu süreçte yaşanan birtakım tatsız olaylar nedeniyle; görüş ve değerlendirmelerimizi, sizlerle yeniden paylaşma gereği ortaya çıkmıştır:
1. Adaletli bir seçim açısından şu anda ortam uygun değildir.
• Seçmen listeleri, mevcut yönetim tarafından sürekli manipüle edilmekte ve âdil bir şekilde paylaşılmamaktadır. Şahsım ve Gruplar adına, hem resmî dilekçelerle hem de yüz yüze başvurularımıza rağmen, mevcut güncel listeler tarafımıza verilmemiştir. Verilen listeler de eksik ve yetersizdir. Özetle kurallar oyun esnasında tek taraflı değiştiriliyor.

2. Seçim sürecinde ciddî bir “seviye” sorunu yaşanmaktadır.
• Taraflar Malatya’nın ihtiyaçlarını konuşmak yerine, “şiddet, hakaret ve küfür” dilini kullanmayı tercih etmektedirler. Bu duruma sebebiyet verenleri kınıyoruz!

3. Kalite, liyâkat ve proje yarışı yerine “çamur atma yarışı” öne çıkmıştır.
• İş dünyası aktörleri, ayrıştırılmakta ve ötekileştirilmektedir.
• Saygın insanlar, mesnetsiz olarak yaftalanmakta ve itibarsızlaştırılmaktadır.
• Tarafların yegâne sermayeleri, birbirlerini kötülemekten ibaret kalmıştır.

4. Malatya iş dünyasının ihtiyaç ve öncelikleri gündem dışı kalmaktadır.
• Hâlbuki Malatya insanı üretken ve kapasitelidir. Önü açıldığında girişimcilik kapasitesi ortaya çıkacaktır.
• Bizim nazarımızda; Malatya için taş taş üstüne koyan herkes, değerli ve saygındır.
• Malatya’nın “çok daha iyilerini” hak ettiğini düşünüyoruz.

SONUÇ

Bu sebeplerden dolayı; Malatya iş dünyasını ve tüm sivil toplum kuruluşlarını Malatya’nın istikbâline sahip çıkmaya davet ediyoruz! Malatya, kötünün iyisine mahkûm edilmemelidir!
Makamlara mevkilere vedâ ederiz; ama ahdimize, ilkelerimize, davamıza asla vedâ etmeyiz! Biz kalıcı erdemlerin peşindeyiz.
Sözünü ettiğim, kamuoyunun da mâlumu olan bu şartlar altında, beraber yola çıktığımız arkadaşlarımızla yaptığımız istişâre ve değerlendirmeler neticesinde, kirli, dengesiz ve hakkâniyetsiz bir seçim ortamına girmekten imtinâ ettiğimizi ve bunun gereği olarak TSO seçimlerinde aday olmaktan çekildiğimizi
Şahsım adına; Malatya’nın istikbâli için, bundan önceki çalışmalarımızda olduğu gibi, ilkelerimiz, değerlerimiz ve memleketimiz için her türlü fedâkârlığı yapmaya bundan sonra da hazır olduğumuzu kamuoyuna bildiririz!

BENZER KONULAR
YORUM YAZ