Çevre Temizliği Toplumun Sağlığını Etkileyen Önemli Bir Faktördür

Çevre Temizliği Toplumun Sağlığını Etkileyen Önemli Bir Faktördür

01 Haziran 2016 570 views 0

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ve Dilek İlkokulu Öğretmen ve Öğrencileri “5 Haziran Dünya Çevre Günü” nedeni ile Vali Kamçı’yı makamında ziyaret etti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Çolak ve Müdür Yardımcısı Serkan Hangün ile Dilek İlkokulu Müdürü Lut Budak, Öğretmen ve Öğrencileri “5 Haziran Dünya Çevre Günü” nedeni ile Vali Kamçı’yı makamında ziyaret ederek kendisine çiçek verdiler.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Çolak, kendilerini kabul ettiği Vali Kamçı’ya teşekkür etti. Çolak, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” nü kutladıklarını, çevrenin korunması amacıyla ilkokul seviyesinden başlayarak, bilinçlendirme çalışmalarını genele yaymaya çalıştıklarını dile getirdi. Bu çalışmalar esnasında Dilek İlkokulunda düzenledikleri seminer neticesinde de bu konuda bilinçlenmiş olan öğrencilerden dört öğrenci belirlediklerini ve bu gün bu öğrencileri ödüllendireceklerini belirtti.

Vali Kamçı da, Çevre ve Çevre gününün önemine değinerek, İnsan sağlığı için çevrenin temiz tutulması gerektiğini belirtti. Toplumlarda çevre temizliğine fazla önem verilmediğine de dikkat çeken Vali Kamçı, öğretmenler aracılığı ile öğrencilerin bu konuda bilinçlendirilmesi, öğrencilerinde duyarlı davranarak arkadaşlarını ve toplumu duyarlı olmaları konusunda uyarması ve onlara örnek gerektiğini söyledi.

Vali Kamçı, “Çevre temizliği toplumun sağlığını etkileyen önemli bir faktördür. Bu nedenle çevremizi temiz tutmamız ve korumamız gerekiyor, bu konuda da ilgili kuruluşlarımıza büyük görevler düşmekte ve başta Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüz olmak üzere Belediyelerimiz faaliyetlerini sürdürmektedir.” dedi.

Öğrencilerle sohbet eden Vali Kamçı, öğrencilere çevreye olan duyarlılıklarından dolayı teşekkür edip, tablet bilgisayar hediye ederek öğrencileri ödüllendirdi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ