25 Temmuz 2020 2.606 views 0

31 Temmuz ilk günü idrak edilecek olan 2020 Kurban bayramı öncesi kısıtlamaya ilişkin gelişmeler için gözler bilim kurulu ve kabine toplantılarına çevrilmiş ancak konuya ilişkin net bir açıklama gelmemişti. Bu kapsamda en net yanıt geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı.

Kurban Bayramı’nda kısıtlama olup olmamasına ilişkin soruya yanıt veren Başkan Erdoğan, “Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor. Ama değerlendirmesini tabi Bilim Kurulu yapacağız. Biz de Bilim Kurulu ile bunu paylaşabiliriz. Kurban Bayramı’nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle katıldığı Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Bakan Koca Kurban Bayramı’nda kısıtlama olup olmayacağına ilişkin bir soru üzerine, “Kurban Bayramı’nda kısıtlılık olabileceğini şimdiden söylemem zor, ama kısıtlılığın Ramazan Bayramı’ndaki gibi olmayacağı kanaatindeyim” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Malatya