Malatya’da bulunan Noterlerde yaşanan yoğunluk ,sosyal mesafeye uymama ve havasızlık vatandaşlar tarafından şikayet konusu oldu.bazı vatandaşlar bu yaşananlar ve sistemden dolayı faydadan çok bunun zararı olduğunu ifade ederken,yetkililerden buna bir çare bulunmasını istediler.

08 Mayıs 2020 245 views 0

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında Adalet bakanı Abdülhamit Gül,Bakanlığımız ve Türkiye Noterler Birliği ortak uygulamasıyla Noterlerde yoğun sirkülasyon yaşandığını, bu nedenle 23 marta’tan itibaren artık noterlerde nöbet sistemiyle dönüşümlü olarak hizmet verileceğini, bir gün tek sayılı noterlikler açık olacak, diğer gün çift sayılı noterlikler hizmet vereceğini belirtmişti.

Malatya’da vaka sayısının düşmesiyle hafta sonu ve şehir giriş -çıkış kısıtlamalarının sona erdirildi.sokaklar caddeler adeta virüs öncesi günlerine dönmeye başladı.bazı kurumlarda kısıtlamaların devam etmesi ile beraber yoğunluk yaşanıyor.Malatya’da bulunan Noterlerde yaşanan yoğunluk ,sosyal mesafeye uymama ve havasızlık vatandaşlar tarafından şikayet konusu oldu.bazı vatandaşlar bu yaşananlar ve sistemden dolayı faydadan çok bunun zararı olduğunu ifade ederken,yetkililerden buna bir çare bulunmasını istediler.

E.Yıldız isimli vatandaş ;Covid-19 sebebiyle çalışma günleri değiştirilip nöbetçi noterler oluşturulmuş. Bu kapsamda yapılan çalışma noterlerin  daha çok dolmasına sebep olmuştur. Görüldüğü üzere faydasından daha çok zararı olmaktadır. Bazı noktalarda özellikle bina içerisindeki noterlerde sosyal mesafeyi koruyamamaktadır. Ayrıca kalabalık sebebi ile havasız kalmaktadır.

Bir başka vatandaş ise,”Noterlerdeki bu rezalet bir an önce bitsin,Nöbetçi Noter kısıtlamasının kaldırılması gerekiyor.Noterlerin çoğu küçük ofislerde olduğundan dolayı sosyal mesafe çiğneniyor ve insan sağlığı için tehlike oluşturuluyor.Yetkililerden biran önce buna çare bulunmasını istiyoruz.” ifadelerinde bulundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.