Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın temin ettiği siperlikleri sağlık çalışanlarına teslim etti.

29 Nisan 2020 220 views 0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın temin ettiği siperlikleri sağlık çalışanlarına teslim etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, koronavirüs ile canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarına verilmek üzere bin adet siperliği Malatya’ya gönderdi. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Ağbaba’nın sağlık çalışanları için göndermiş olduğu siperlikleri
Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi ve Turgut Özal Tıp Merkezi’ne teslim etti.
CHP İl Başkanı Enver Kiraz, yönetim kurulu üyeleri Yakup Korkmaz, Bahar Karakaş ve İbrahim Koç ile Ağbaba’nın danışmanı Hasan Kara ilk olarak Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti. İl başkanı Kiraz, 500 adet siperliği Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Erdal Akbakay’a teslim etti.  CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi ve Turgut Özal Tıp Merkezi’ne sağlık görevliler için bin adet siperlik verdiklerini kaydetti.
Kiraz, “Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın temin etiği yüz siperliklerini sağlık çalışanlarımıza teslim ediyoruz. Bu süreçte hepimiz önemli bir mücadele veriyoruz. Bu mücadele katkı sunmak amacıyla siperlikleri sağlık çalışanlarımıza teslim ediyoruz. Başarılı çalışmalar yapılıyor, bu çalışmaların devamını diliyoruz. Sağlık İl Müdürümüze de bu süreçte sağlıklı bilgilendirme ve yürüttüğü çalışmalar dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Tabi virüsle sadece Malatya ve Türkiye değil dünya mücadele veriyor. Vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını, önlemlerini almalarını istiyoruz” diye konuştu.
Sağlıkçıların yanlarında olduklarını dile getiren Kiraz, “Sağlık çalışanlarımız zor şartlarda önemli görevler üstleniyor. Bu görevleri için tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın gönderdiği bu siperlikleri de kullanmak üzere sağlıkçılarımıza teslim ediyoruz” dedi.
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Erdal Akbakay ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’a teşekkür etti.
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve beraberindekiler daha sonra Turgut Özal Tıp Merkezi’ni ziyaret ederek, sağlık çalışanlarına siperliklerini teslim etti.
Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur’a siperlikleri teslim eden Kiraz, “Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın temin ettiği yüz siperliklerini sağlık çalışanlarımızın kullanması için sizlere teslim ediyoruz. Bu dönemde Malatya, Türkiye, dünya bir virüsle uğraşıyor. Bu anlamda bizde üzerimize düşen katkıyı vermek istiyoruz. Özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Kiraz, Turgut Özal Tıp Merkezi’nin birçok başarılı çalışmanın yanı sıra virüsle mücadelede de önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti.
Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur ise Kiraz’a teşekkür ederek, “Vekilimize selamlarımızı iletiyoruz, çok teşekkür ediyoruz. Turgut Özal Tıp Merkezi olarak tüm kişisel ekipmanımızı temin ettik. Allah’a şükür bir eksiğimiz yok ama sizin bu ziyaretiniz, bu hediyeniz bizleri son derece memnun etti. Bizlere moral verdi. Tüm personelimiz adına bu yüz siperliklerini teslim alıyorum” diye konuştu.
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.