Çakır,”Kadınlarımız sadece bir gün değil her gün hatırlanmalıdır.”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Malatya AK Parti milletvekili Ahmet Çakır,Anneler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

09 Mayıs 2020 267 views 0

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Malatya AK Parti milletvekili Ahmet Çakır,Anneler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Ahmet Çakır mesajında, tüm yaşantısını yavrularına adayan, fedakarlıktan kaçınmayan ailenin temel direği anneleri senede bir gün değil, her an, her dakika hatta her saniye saygı ve sevgiyle hatırlanması gerektiğini ve Kadınlarımızın sadece bir gün değil her gün hatırlanmasını ve hak ettikleri değeri görmelerini dilerken,

Çakır, “Annelik, karşılıksız ve şartsız bir sevgiye dayanan, almadan veren, sevgisi ve şefkati hiç eksilmeyen, hiçbir değerle kıyaslanmayacak kadar kutsal bir görevdir.Unutmayalım ki, bir toplumun değeri, kalitesi annelerine verdiği değer, ortaya koyduğu saygı ve sevgiyle ölçülür. Toplumlarda karşılıklı sevgi ve saygı ne kadar gelişir-yayılırsa o kadar mutluluk ve huzur hakim olur. İşte tüm bunların da temelinde, Peygamberimizin cennetin ayakları altında olduğunu müjdelediği annelerimiz yatmaktadır. Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde her zaman büyük bir sorumluluk üstlenmiş olan anneler, aile ve toplum hayatının temel direğidir. Anneler,  her yaşta insan için en güvenilir ve en büyük güç kaynağıdır. İnsan hayatındaki en önemli varlıklardan birisi olan annelerimizin, gerek ailemizde ve gerekse de toplumumuzda hak ettiği saygıyı görmeleri büyük önem arz etmektedir. Bundan dolayı herkesin başta kendi annesi olmak üzere bütün annelere saygıda, itaatte ve diğer her türlü şartlarda uygun davranması gerekir. Onları sadece bir günde değil, yılın her günü ve her saati baş tacı yapmalıyız.Bu duygu ve düşünceler içerisinde başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin gününü kutluyor, saygı, sevgi ve şükranla ellerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.