CHP’DEN,BAŞKAN VAHAP KÜÇÜK’E CEVAP

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl başkanı Enver Kiraz Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün “Bin kişiye istihdam sağlayacaktık CHP buna karşı çıktı” iddialına cevap vermek için Doğanşehir’e gitti

09 Haziran 2020 211 views 0

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl başkanı Enver Kiraz Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün “Bin kişiye istihdam sağlayacaktık CHP buna karşı çıktı” iddialına cevap vermek için Doğanşehir’e gitti. Yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve ilçe başkanı Kenan Erdem ile birlikte Belediye Başkanı Küçük’ün iddialarına cevap veren Kiraz “sanırım belediye başkanı yatırım yapmaktan kendisi vazgeçti” dedi.
Kiraz parti ilçe binasında yaptığı açıklamalara şu sözlere devam etti “Birkaç gün önce gündeme gelen ve bizleri üzen bir duruma cevap vermek için Doğanşehir’e geldik. Belediye başkanının ortaya attığı ve aslı olmayan iddialar var. İşsizlikten dert yanan, işsizliğin çözülmesi ve istihdamın sağlanması noktasında belediyelerimizin tümünün seferber olduğu bir süreçte elbette ki yeni istihdam alanlarını destekliyoruz. Bu yıllar öncede böyleydi şimdide böyle. İstihdamın desteklenmesine yönelik CHP olarak üzerimize düşen ne görev varsa yerine getirmeye hazırız.”

“Başkan Küçük CHP’yi Malzeme Yapmak İstiyor”
“Belediye başkanı bu açıklamayı yaparken ihalesi altı ay önce yani Aralık ayında gerçekleşmiş olan bir yer ve o yere yapılacak olan fabrikadan bahsediyor. Sanırım belediye başkanının bu şahsi yatırımdan vazgeçme gibi bir durumu söz konusu ki altı ay sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin karşı çıktığı noktasında bir düşünce ifade ediyor. Sanırım fabrika yapmaktan vazgeçiyor ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni malzeme yapmak istiyor. Hiç kimsenin bizi malzeme yapmasına bu süreçte asla ve asla izin vermeyeceğiz. Bizler istihdam yaratan, bu zorlu süreçte insanlara iş olanağı sağlayan her şeyin ve herkesin yanında olacağız. Biz şimdiye kadar hiçbir fabrikanın karşısında olmadık, olmayacağız. Ama rantın ve kişisel çıkar sağlayan her şeyin karşısında olacağız.”

Kiraz; “Doğanşehir’in Her Karış Toprağına Sahip Çıkmak Görevimiz”
Doğanşehir ilçesinde önemli oranda oy aldıklarını belirten il başkanı Kiraz ” Son yerel seçimlere baktığımızda 11 bin 700 gibi, yüzde 46 oranında oyumuz var Doğanşehir’de. 6 tane meclis üyemiz, bir taneside büyükşehirde Doğanşehir’i temsil eden meclis üyemiz var. Bu meclis üyelerimizin görevi bize oy verenlere karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek. Bütün ilçelerimizde olduğu gibi Doğanşehir’in de her karış toprağına sahip çıkmak bizim görevimiz. Bir metrekare toprağın bile birilerine peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

“Vahap Küçük’ü Arapkir’e, Arguvan’a, Hekimhan’a Davet Ediyorum”
CHP’li ilçe belediyelerinin önemli işlere imza attığını belirten Kiraz Vahap Küçük’ü ilçelere davet ederek “Gelip kendi eksiklerini görsün” diyerek yapmış olduğu önemli açıklamalara devam etti.
Kiraz “Vahap Küçük’e seslenerek bizim belediyelerimizi görmeye davet ediyoruz. Arguvan’ı, Hekimhan’ı, Arapgir’i gidip görsün, görsün ki çok sayıda eksiği olduğunu fark etsin ve artık harekete geçsin. Arguvan belediyemiz kapatılan cezaevini devir alarak bakliyat paketleme fabrikasına çeviriyor. Belediyemiz üretimlerini de gerçekleştiriyor. Elde edilen gelirde tüm Arguvan’a hizmet olarak geri dönüyor. Arapkir Belediyemiz reyhan üretimini gerçekleştiriyor. Bunu paketliyor, kurutuyor, çay haline getiriyor. Hekimhan Belediyemiz sirke üretiyor. Doğanşehir belediyesi her olumsuzlukta CHP demekten vazgeçsin. Olumsuz yaptığı şeyleri bizim üzerimizden aklamaya çalışmasın. Bin kişilik fabrikanın kurulup hayata geçmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Niye karşı çıkalım ki. Doğanşehir’de kurulması planlanan fabrika için belediyenin arazisi satın alınıyor. Madem öyle belediye bir firma ile anlaşarak fabrikayı kurabilirdi. Tüm Doğanşehir’in fabrikası olurdu ve Doğanşehir belediyesi var olduğu sürece o fabrika Doğanşehir belediyesine gelir getirirdi. Bu kazançta tüm Doğanşehir’e paylaştırılırdı. Mesela Doğanşehir bir tarım kenti, Türkiye’nin meşhur elmaları Doğanşehir’de üretiliyor. Bir meyve suyu fabrikası açılarak elmalar değerlendirilebilir, tütün için fasulye için farklı alternatifler ortaya konulabilirdi. Bizim derdimiz çiftçimiz, üreticinin, emekçinin, tüm Doğanşehir’in kazanması. Bir kişi kalkınırken, diğer insanların mağdur olmasını kabul etmiyoruz. Aldığımız oyun hakkını savunmaya devam edeceğiz. Belediye üzerinden birilerinin rant sağlanmasının önünde duracağız. Doğanşehir ‘de halkımız bizlere ana muhalefet görevi vermiş bu görevi layıkıyla yerine getirmek için çaba göstereceğiz. Hiçbir iş adamının sermayenin çıkarı bizi ilgilendirmez. Bizim için asıl olan halkın çıkarıdır.” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.