Hiç Kusura Bakma Hesap Vereceksin

Hiç Kusura Bakma Hesap Vereceksin

21 Ağustos 2016 442 views 0

AĞBABA’DAN NECDET ÖZEL’E SERT SÖZLER

HİÇ KUSURA BAKMA HESAP VERECEKSİN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Eski Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel’i sert sözlerle eleştirdi. Ağbaba; “Özel kuvvetler Komutanlığı ziyaretinde, kendini eleştirenlere kızmış. ‘Benim zamanımda böyle bir şey yoktu’ demiş. Cemaat askeriyede en hızlı senin zamanında örgütlendi. Hiç kusura bakma, yaptıklarının hesabını vereceksin” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın Hekimhan ilçesinde Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel’in açıklamalarına sert sözlerle karşılık verdi.

İDDİALAR ASILSIZMIŞ!

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel’in Özel Kuvvetler Komutanlığı ziyaretinde , görev döneminde FETÖ’cü askerlerin kendisine ihbar edildiği fakat bir işlem yapılmadığı iddialarının asılsız olduğunu açıklamasına, ordudaki kumpası kitaplaştıran, yüzlerce cezaevi ziyareti gerçekleştirerek Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk davasının mağdurlarının sesi olan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’dan çok sert yanıt geldi.

SADECE İZLEDİN

Ağbaba, “Necdet Özel, Özel kuvvetler komutanlığına gitmiş,kendini eleştirenlere kızmış. ‘Benim zamanımda böyle bir şey yoktu’ demiş. Cemaat askeriyede en hızlı senin zamanında örgütlendi. Sen genel kurmay başkanıyken, 2012’de 2013’de 2014 de en çok bu yapıya üye generaller senin zamanında atandı, görevde yükseldi. TSK’nın bu hale gelmesinde sorumlu olanlardan biri de sensin .Yüzlerce subay cezaevine gönderilirken sadece izledin, ses çıkarmadın” dedi.

SAĞIR SULTAN DUYDU , O DUYMADI

CHP Cezaevleri komisyonu olarak defalarca basın açıklaması yapıp, orduya kurulan kumpası belgelerle ortaya çıkardıklarını belirten Ağbaba, “Biz kumpası 2 yıl önce ortaya çıkardık. Sağır sultan duydu ama Necdet Özel duymadı. Balyoz, Askeri Casusluk ve Ergenekon davalarında raporları kendisine gönderdik. Gerçekleri araştırmak, ortaya çıkarmak yerine bize dava açtı. Şimdi ‘ben üzgünüm’ diyor. Sen üzgün olamazsın, sen yargılanacaksın. Kendi personelini cemaatin ellerine teslim ettin. Hiç kusura bakma, yaptıklarının hesabını vereceksin.Ayrıca, cemaatin bu konuma gelmesini sağlayan siyasi sorumlular da er yada geç mutlaka hesap vermelidir” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya