Kiraz’dan Şahin’e Çok Sert Cevap

Kiraz’dan Şahin’e Çok Sert Cevap

16 Mayıs 2016 528 views 0

“EN DÜŞÜK PROFİL KİMİNMİŞ BELLİ OLDU”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz yazılı bir açıklama yaparak AKP Milletvekili Mustafa Şahin’i sert sözlerle eleştirdi.

Kiraz’ın açıklaması şu şekilde;

AKP Milletvekili Mustafa Şahin yine gündemde kalmak için partimizi ve milletvekilimizi eleştirmiş. İyi ki Cumhuriyet Halk Partisi var. Yoksa Şahin gibi siyaseten hiçbir şey yapmayanlar, kendilerini halka nasıl gösterecekler merak ediyoruz.

MUSTAFA ŞAHİN’İN MALATYA GİBİ BİR DERDİ VAR MI?

Cumhurbaşkanına şirin görünüp, bir sonraki dönem de milletvekilliğini garantilemek için ne zaman Türkiye ve Malatya gerçeklerini söylesek ardından açıklama yapan Mustafa Şahin’in bugüne kadar Malatya’yla ilgili bir açıklama yaptığını duyan var mı? Malatya’nın sorunlarının çözümü için bir kez değerlendirme yaptığını duyan var mı? Daha doğrusu Mustafa Şahin’in Malatya gibi bir derdi var mı? Milletvekili olarak atanmasının sebebi de CHP’ye, Genel Başkanımıza ve genel başkan yardımcımıza ağza alınmayacak laflar söylettirmek olduğunu tüm Malatya biliyor.

MESAJ YERİNE ULAŞMIŞ

Tüm Malatya Mustafa Şahin’in de Veli Ağbaba’nın da Malatya için çalışmalarını izliyor. Arada kıyaslanmayacak derecede fark olduğunu biliyor. Bunu en çok da AKP’ye oy veren vatandaşlarımız biliyor. Mustafa Şahin, aslında cevap verilmeyecek kadar düşük profilli bir siyasetçi. Veli Ağbaba’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ‘en çok düşük profilli kişiyi Malatya’da bulabilirler’ cümlesini ilk kendisi üzerine alındığına göre mesaj doğru yere ulaşmış demektir.

ABİ DEDİKLERİMİZ ÜRÜME KELİMESİ KULLANMAZ

Geçtiğimiz günlerde kullandığı ürümek kelimesiyle kendisinin ne kadar üst seviyede siyaset yaptığını da görmüş olduk. Mustafa Şahin şunu iyi bilmeli ki bizim abi dediklerimiz ürüme kelimesini kullanmazlar. Kullananlara da biz abi demeyiz.

“AĞBABA, ASLANLAR GİBİ ÖN SEÇİMDEN ÇIKMIŞTIR”

Cumhuriyet Halk Partisi’ni kendi partisiyle karıştırmış olacak ki, yapılan ön seçimlerimize dil uzatıyor. Milletvekilimiz Veli Ağbaba, genel başkan yardımcısı olmasına rağmen Malatya’da aslanlar gibi ön seçime girmiştir. CHP’nin üyesi de, delegesi de başka partilere benzemez. Tüm Malatya AKP’nin kapalı spor salonlarında yaptığı temayül yoklamalarını çok iyi biliyor. Oyların torbalara konulup götürülmesini, delegelerden en çok oy alan kişilerin nasıl sıralamaya giremediğini, ‘kesinlikle milletvekili olamaz’ denilen kişilerin nasıl milletvekili olduğunu çok iyi biliyor. Bu yüzden bizim siyasi kültürümüze, demokrasi anlayışımıza en

son söz söylemesi gereken kişi, siyasi yaşamı bir kişinin iki dudağından çıkan cümleye bağlı AKP’nin milletvekili Mustafa Şahin’dir.

“AKP’YE OY VERMEYİN DİYEN, AKP MİLLETVEKİLİ”

Geçmişte oy kullanmayı günah gören, ‘AKP’ye oy vermeyin’ diyen Mustafa Şahin’in AKP’den milletvekili seçilmiş olmasını AKP’nin ve AKP’ye oy veren vatandaşların takdirine bırakıyoruz. Mustafa Şahin ve onun gibiler ‘dün dündür, bugün bugündür ‘ diyip , siyaseti halk için değil kendisi için yaptıkları için bu konuda çok da sorun yaşamazlar.

AKP, TERÖRE YARDIM VE YATAKLIK YAPIYOR

Bitmek üzere olan terörü tekrar hortlatan Mustafa Şahin’in partisi şimdi ‘terörle mücadele ediyoruz’ diye şov yapıyor. 2002’de sıfır terörle aldıkları ülkeyi her gün şehit cenazesi gelen ülke haline getirenler, bizi de terörle işbirliği yapmakla suçluyor.14 yıldır ülkeyi yönetenler, teröre yardım ve yataklık yapmıştır. Başbakanı , “İmralı beklentilerimize cevap verecek noktaya geldi” diyen, Başbakan Yardımcısı “Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var” diyen, Bakanı “Öcalan’ın mesajları bizim de düşüncelerimiz” diyen Mustafa Şahin, bu cümleleri ve çözüm sürecinde yapılanları unutacağımızı mı sanıyor? Malatyalıların aklıyla dalga mı geçiyor?

“PARALELCİLERLE YEDİĞİ İÇTİĞİ AYRI GİTMEZ”

Şahin, CHP’yi paralel yapıyla işbirliğiyle suçlamış. Trajikomik bir cümle. Mustafa Şahin başarısızlıklarını ve kusurlarını başkalarını eleştirerek ve haksız bularak akla uygun hale getirmek isteyen paranoid hastalığına yakalanmış. Kendisi, paralel yapı dediği kişilerle yediği içtiği ayrı gitmeyen biridir. Uçaktan iner inmez hangi paralelci fabrikalara gittiğini, hangi paralelcilerle iş tuttuğunu biz değil tüm Malatya biliyor. Bundan 5-6 yıl önce dostum dediği kişileri şimdi hain diye suçluyor.

KONUŞMADA ‘ÜRÜME’ DİYEN , YAZILI DA ‘MİTONAMİ’ DİYOR

Mustafa Şahin bir öğretmendir. Tüm Malatyalılardan, önünde yazılı bir metin olmadan Mustafa Şahin’in konuşmasını izlemelerini öneriyoruz. AKP’ye oy veren vatandaşların kime oy verdiklerinin en güzel göstergesi, Mustafa Şahin’in bizzat kendisidir. Hal böyleyken, herkes gibi biz de Mustafa Şahin’in son yaptığı yazılı açıklamayı kendisinin değil birileri tarafından yazılıp basına servis edildiğini düşünüyoruz. İddia ediyorum, sayın Şahin’in açıklamasında yer verdiği ne Mitomani hastalığını söyleyebilir, ne de, ne anlama geldiğini bilir. Olay bu kadar basittir. Konuşurken ‘ürüme’yi söyleyen kişinin, yazılı açıklamada Mitonami’yi kullanmasını beklemek abesle iştigaldir.

“CHP OLMASAYDI, MUSTAFA ŞAHİN MİLLETVEKİLİ OLABİLİR MİYDİ?”

“Partilerinin utanç dolu tarihine bakmadan bu hareketin liderini her seferinde diktatörlükle itham eden bu zavallılara” demiş. Biz Mustafa Şahin’e aynı ayarda karşılık vermeyeceğiz.Zaten bunu becermek de imkansız. Ama şunu çok iyi bilsin ki, Cumhuriyet Halk Partisi ve onun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, bugün övündüğü

hareketinin lideri de, kendisi de bir kul olmaktan öteye gidemeyecekti. CHP olmasaydı Mustafa Şahin milletvekili olabilir miydi?

“BİZDEN SİZE EKMEK ÇIKMAZ”

CHP gibi Türkiye’nin en köklü siyasi hareketine bulaşanlar er ya da geç tarihin tozlu raflarında yerlerini almışlardır. Mustafa Şahin’e bir tavsiyemiz var.Bizden size ekmek çıkmaz. Medyaya çıkmak için başka kapılar bulsanız, siyasi geleceğiniz için daha iyi olur.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ