Milletvekili Ahmet Çakır, “Dev Yatırımlar Hayat Bulacak”

2020 yılında Malatya’da Gençlik ve spor Yatırımları için protokoller imzalanmıştı. 2021 yılı ise bu projelerin hayat bulacağı yıl olacak. Malatya’nın 247 projelik Gençlik Yatırımları ile buluşacağını belirten Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, yatırımların gelecek 50 yılın gereksinimi karşılayacağını söyledi.

28 Ocak 2021 6.204 views 0

Malatya’nın 13 ilçesini kapsayan yatırım sözleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapılması planlanan 247 projenin gelecek 50 yılın ihtiyacının karşılanacağını aktaran Milletvekili Çakır, Ak Parti döneminde her alanda Malatya’nın kalkınması için projelerin hayat bulduğunu belirtti. 18 yılda Malatya’ya toplamda 23,5 milyar TL tutarında yatırım gerçekleştirildiğini anımsatan Çakır, bu yatırımlar ile Malatya’nın güçlü bir şekilde geleceğe hazırlandığını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı kanadında yatırımları değerlendiren Milletvekili Çakır, İnönü Üniversitesi yerleşkesinde yapımı tamamlanan104 milyon liralık İlhan Akıncı Öğrenci Yurdu’nun tamamlanması ile birlikte Malatya’da Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurt kapasitesinin 10 bin 472’ye çıkarıldığını ve bu sayının gerek görüldüğü taktirde artırılabileceğini kaydetti.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun imzaladığı protokollerle Malatya’ya 1 gençlik kampı, 3 tenis kortu, 1 bocce sahası, 2 yarı olimpik yüzme havuzu, 3 gençlik merkezi, 1 cirit sahası, 1 hokey salonu, 3 spor solonu, 7 basketbol ve voleybol sahası, 7 sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 6 nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 200 basketbol sahası ve 12 spor tesisinin bakım ve onarımının gerçekleştirileceğini hatırlatan Milletvekili Çakır, yaklaşık 200 milyon liralık dev yatırımlar ile Malatya’nın gençlik yatırımları noktasında şaha kalkacağını vurguladı.
Yeni projeler üretirken Üniversiteli Öğrencilerin unutulmadığını ve büyük yatırımlar ile projelerin desteklendiğini belirten Milletvekili Çakır,” Milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu sözleri yerine getirirken Malatyalı gençlerimizi de unutmadık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın takibi ve engin vizyonuyla yurt noktasında ülkemizi çok ciddi bir aşamaya geldi. Malatya’da yapımı tamamlanan 2000 kişilik İlhan Akıncı Öğrenci Yurdu ile birlikte Malatyamızdaki yurt kapasitemiz 10 bin 472’ye çıktı. Yurtlarımızdaki kapasitemizi her geçen gün genişletirken, öğrencilerimizin refah seviyesi yüksek bir şekilde konaklamasını sağladık. Ranzalı sistemi yurtlarımızda büyük ölçüde kaldırdık.” dedi.
Malatya’da çeşitli spor dallarında yatırımların sürdürüldüğünü söyleyen Milletvekili Çakır, ”Farklı spor dallarında da yani farklı kulvarlarda projelerimizi tamamlıyoruz. Proje tutarı 21 milyon lira olan Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun ikinci ikmal inşaatı bitti. Battalgazi Sentetik futbol sahası, Hanımınçiftliği eski belediye hizmet binasının gençlik merkezine dönüşümü, Yeşiltepe 1 nolu sahanın bakım ve onarımı gerçekleştirildi. Yeşilyurt Melekbaba Kaynarca Gençlik Merkezinin tamamlandığı ve Hacı Hafize Özal Kız Yurdunun onarımı bitti. Yeşilyurt ilçesi Çırmıhtı bölgesinde Karakucak Güreşlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel birçok etkinliğe ev sahipliği yapan 2 dönümlük saha yine Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleriyle yenilerek bu yıl içerisinde hizmete sunulacak.” ifadelerine yer verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Malatya