Veli Ağbaba; “Mülakatı Getirdiler,Liyakatı Kenara İttiler”

Veli Ağbaba; “Mülakatı Getirdiler,Liyakatı Kenara İttiler”

08 Ağustos 2016 432 views 0

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; “Devlete girme şartları değiştirildi. KPSS’ye mülakatı ilave ettiler, liyakatı bir kenara ittiler. Devlette ayrım yapmamak lazım. ‘Benden olmayan, devlette olmasın’ dersen, bunu kabul edemeyiz. Beraber şehit olabiliyorsak, beraber devlette yer almak lazım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, CHP Arguvan İlçe Başkanı Ulaş Çopur ve parti yöneticileriyle birlikte Kuşu (Armutlu), Bozan, Çavuş, Asmaca ve Yukarı Sülmenli mahallelerini ziyaret etti.

CUMHURİYET İLKELERİ GÖRMEZDEN GELİNDİ

Ziyaret ettiği yerlerde Türkiye gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 15 Temmuzun Türkiye’nin en kanlı gecelerinden biri olduğunu belirtti. Ağbaba; “15 Temmuz akşamına nasıl geldik? Darbeci askerler de bu ülkenin insanları. Türkiye’de devleti ele geçirmiş, örgütlenmişler. Orduyu ve devleti yönetmeye başlamışlar. Bu aşamaya geldiysek, ordu içinde birileri darbe düşünmüşse, bizim Cumhuriyetin kuruluş felsefesinden saptığımız içindir. Cumhuriyet ilkeleri görmezden gelindiği içindir. Laiklikten uzaklaştığımız içindir.Laiklik, hem muhafazakarların hem liberallerin güvencesidir” dedi.

DİNLETEMEDİK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba; “Arkadaşlarımızla birlikte 2011’den beri onlarca rapor yazdık. ‘TSK’da Atatürkçü,vatanını seven subaylar dışlanıyor , onların yerine başkaları yerleştiriliyor’ dedik.İzmir Askeri Casusluk Davasını ilk ortaya çıkaran komisyonun başkanı bendim. ‘Sen bu kadar pilotu tasfiye edersen, emanet ettiğin pilotların ne yapacağı belli olmaz’ dedik. Ama dinletemedik” şeklinde konuştu.

BERABER ŞEHİT OLUYORSAK, BERABER DEVLETTE YER ALMAMIZ LAZIM

“Devlete girme şartları değiştirildi. KPSS’ye mülakatı ilave ettiler, liyakatı bir kenara ittiler. Başımıza bu işler geldi.” Diyen Ağbaba; “Oysa, sağcısı-solcusu herkes kardeş. Alevi-Sünnisi kardeş. Şu köy doğumlu, şu mezhepten diye ayrım yapmamak lazım. Tuncelili devlette üst düzey bir yere gelemez. Ama Cumhurbaşkanını korurken şehit olur. Darbe girişimi bize bunu öğretti. CHP’li birini müdür, amir yapmıyorsun. Ama Türkiye’nin geleceği için gözünü kırpmadan şehit oluyorlar. Şehitleri bir kez daha anıyorum.Çok doğru yapmış o kişiler. Devlette ayrım yapmamak lazım. Benden olmayan, devlette olmasın dersen, olmaz. Beraber şehit olabiliyorsak, beraber devlette yer almak lazım.”ifadelerini kullandı.

YÜZÜMÜZÜ DOĞUYA DÖNMEYECEĞİZ

Ağbaba; “Umarız Türkiye yüzünü tekrar batıya döner. Batı dediğimiz, özgürlük, insan hakları, barış demek. Doğu da kan, gözyaşı, etnik savaşlar var. Doğuda özgürlük, insan

hakları, kadın-erkek eşitliği yok. Suudi Arabistan’da bu yüzyılda hala kadınların araba kullanması tartışılıyor. Biz, yüzümüzü doğuya dönmeyeceğiz” şeklinde konuştu

BİZİM YÜZAKIMIZ

Arguvan’da yapılan çalışmaların kendilerini gururlandırdığını ifade eden Veli Ağbaba; “Arguvan belediye başkanımız güzel hizmetler yapıyor. Bizim yüz akımız. Çok kısa sürede büyük işlere imza attı. Arguvan denilince güzellikler akla gelmeye başladı. Arguvan artık kötü kaderli Arguvan olmayacak. Çok güzel projeler var. İlerleyen günlerde bu projeleri de hayata geçireceğiz.”dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ