“Hem takım hem de şehir olarak güvendiğim bir yere geldim”

11 Eylül 2020 985 views 0

Yeni Malatyaspor’un yeni transferi Adem Büyük, ortak paydalarının Yeni Malatyaspor olduğunu ifade ederek, daha önce yaşadıkları başarıları tekrar yakalamanın kendilerinin görevi olduğunu söyledi.

Büyük, Yeni Malatyaspor’a çok isteyerek geldiğini ifade ederek, “Başkanımız biliyor, yakın çevremde çok iyi bilir. Kontratım devam etmesine rağmen buraya geldim. Tabii ayrılık süreci çok kolay olmuyor ama sevdiğim, bildiğim ve hem takım hem de şehir olarak güvendiğim bir yere geldim” diye konuştu.

Büyük, bir taraftarın ‘Bu sezon 44 numaralı formayı giyecek mi?’ sorusuna ise “Tabii ki böyle bir sorumluluğu almak isterim ama o numara şuanda burada sevdiğim bir kardeşimde. Onu da kırmamak adına, sizi de üzmek istemiyorum ama 44 numara kardeşim Murat Akça’da olduğu için bu talebinizi üzülerek reddetmek zorundayım çünkü takımımızın oyuncusu, daha önce burada da forma giymiş, sevilen bir arkadaşımız. O yüzden bu konuda beni affetmenizi rica ediyorum. Ne siz üzülün ne de biz üzülelim, sadece bizi desteklemeye devam edin. Geçmişte yaşanmış bazı sıkıntılar olmuş olabilir ama bu sıkıntıları tekrar yaşamamak adına taraftar, yönetim, futbolcular, her zaman yaptığımız gibi birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor” cevabını verdi.

Yeni Malatyaspor’da daha önce iki sene forma giydiğini anımsatan Büyük, “Bu zaman zarfında her zaman ağabey kardeş olduk. Yeri geldi kavga ettik, yeri geldi tartıştık ama sahaya çıktığımız zaman hepimiz kardeşiz. Saha dışında bir problem yaşamıyorsak, hiçbir problem yoktur. Sahada olan sahada kalmalıdır. Oynadığım takımlarda genel prensibim hep bu olmuştur. Evet, kinse kimseyi sevmek zorunda değil ama herkes için bir ortak payda da buluşacaksak saygı duymak zorundayız. Ben bunu herkesten rica ediyorum. Biz elimizden geleni yapacağız. Savaşımızı, kavgamızı devam ettireceğiz. Geçen seneki oluşan kötü tablodan dolayı sizler kadar bende üzüldüm. Bu sıkıntıları tekrar yaşamamak adına futbolcu kardeşlerim ve ağabeylerimden tek ricamız savaşmak, mücadele etmek olacak” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.