Yüzme’de Türkiye Şampiyonu Oldu‏

Yüzme’de Türkiye Şampiyonu Oldu‏

20 Ocak 2016 544 views 0

Türkiye Yüzme Federasyonun 2016 yılı faaliyet programında yer alan, 08 – 09 Ocak 2016 tarihleri arasında Bursa ilinde yapılan Türkiye Açık Su Yüzme Yarışması ve Milli Takım Seçmesinde ilimiz yüzme sporcusu Metehan ALTUNTOP 15 yaş altı 5000 metreyüzme yarışmasında Türkiye birincisi olarak Altın Madalya kazandı.

Alınan bu başarıdan dolayı İl Müdürümüz Mustafa Sadi FINDIKLI’yı makamında ziyaret eden sporcumuz Metehan ALTUNTOP ve İl Müdürlüğümüz Spor Şube Müdürü Ömer DAĞDELEN, İl Müdürlüğümüz yüzme antrenörleri Necati ÖZER, Ercan KARADAOĞAN, Nazan ULUTAŞ ve Hanım ACI mutluklarını paylaştılar.

İl Müdürü Mustafa Sadi FINDIKLI ziyaret sırasında bir açıklama yaptı. FINDIKLI ‘’ Sporcumuz Metehan ALTUNTOP 5000 metreyi 1 saat 4 dakika 48 sanise de tamamlayarak, Türkiye birincis olması bizleri oldukça onurlandırdı. Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübünde olan sporcumuzun bu başarısının arkasında İl Müdürlüğümüz Yüzme antrenörlerinin disiplinli ve özverili çalışması bu neticeyi getirdi. Metehan ALTUNTOP’un uzun mesafe yüzücüsü olarak 5000 metre de Türkiye Şampiyonu olamsı nedeniyle ileriki günlerde Milli Takım Kampına davet edileceğini umuyoruz. Sporcumuz Metehan ALTINTOP’u, antrenörlerini ve ailesini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim’’ dedi.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi FINDIKLI 5000 metre Türkiye Açık Su Yüzme Şampiyonasında Türkiye birincisi olan Metehan ALTUNTOP’a eşofman spor malzemeleri ve çanta hediye etti…

BENZER KONULAR
YORUM YAZ