Yeni Malatya Stadında temizlik yapılmıyor mu.?

12 Aralık 2017 579 views 0

Yaklaşık 150 milyon liraya yapılan Yeni Malatya Stadında temizlik sorun olmaya başladı.
Sezon başından bu yana eksiklikleri tamamlanmaya çalışılan Yeni Malatya Stadında temizlik yapılmaması tepkilere yol açarken, stat temizliği için statta yer alan kantin ve büfeleri işletme karşılığında temizlik görevini üstlenen bir firma, gerekli temizliği ve bakımı yapmadığı görülüyor. Her maç öncesinde VC ve lavabo, koridor ve tribün temizlikleri yapılmayan Yeni Malatya Stadında taraftarlar “temizlik hiç yok, maç günü temizlik yapıyorlar. Tuvaletler ve lavabolar pislik içinde. Kaba bir temizlik yapılıyor, koltuklara tozdan oturulmuyor. Çöp yığınları koridorlarda günlerce bekliyor. Yeni stadın bakımı da yapılmıyor bu gidişle stat sezon sonunda viraneye döner. Temizlik yapacak firma maç öncesinde satış yapıyor ama temizlik yapmıyor” diye konuştular.
Yeni Malatya stadını temizleyecek profesyonel bir ekibe ihtiyaç olduğunu kaydeden taraftarlar “Yeni Malatyaspor Kulübü ve Büyükşehir Belediyesi stadın sahibi olarak üzerlerine düşen görevi yaparak bu stadın hem bakımını yapmalı hem de temizlenmesi için çalışmalıdır. Galatasaray maçı bu hafta oynanacak temizlik yapılması gerekiyor. Şu an kantinleri işletmek üzere temizlik işini alan firma bu işi yapamıyor. Bu işi yapacak İş kurdan da destek alınarak yeni bir temizlik ekibi oluşturulmalıdır” dedi.
TFF TEMSİLCİLERİ DE TEMİZLİKTEN YAKINDI
Öte yandan Süper lig karşılaşmalarında görevlendirilen TFF Temsilci ve Gözlemcileri de Temizlik yapılmamasından yakınarak, temizlik yapılmayan bölümleri raporlarına yansıtarak Yeni Malatya Stadındaki temizlik sorununu rapor ettikleri öğrenildi.
TSYD: “TEMİZLİK SORUN”
Türkiye Spor Yazarları Derneği Malatya Temsilciliği de basın tribününün dahi temizlenmesi için defalarca başvurduklarını, kaba bir temizlik dışında temizlik yapılmadığını, temizlikten sorumlu firmanın da “basın tribününü temizlemek zorunda değilim, siz temizleyin” dediğini ifade ederek Yeni Malatyaspor Kulübüne durumu ilettiklerini, kaba temizlik dışında diğer temizliği ise kendi imkanlarıyla yapmak zorunda kaldıklarını bildirdi.
Bu durumun devam etmesi halinde ise durumu TFF’ye ve Malatya Valiliğine ileteceklerini kaydeden TSYD Malatya Temsilciliği, Yeni stat da genelde bir temizlik sorunu olduğunu bunun ciddi bir şekilde ele alınarak çözülmesi gerektiğini, bu durumun Malatya’ya yakışmadığını belirtti.

bu fotoğraflar maç öncesi çekilmiştir.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ