Başkan Çelik Sessizliğini Bozdu

Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanı Muzaffer Çelik, 12 Eylül Pazar günü oynanan Şile Yıldızspor karşılaşmasında alınan galibiyetten dolayı takımını tebrik etti.

15 Eylül 2021 292 views 0

Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanı Muzaffer Çelik, 12 Eylül Pazar günü oynanan Şile Yıldızspor karşılaşmasında alınan galibiyetten dolayı takımını tebrik etti.

Spor Toto 3.Lig 2.grupta mücadele eden Malatya Yeşilyurt Belediyespor, ligin 2’inci haftasında sezonun ilk galibiyetini dakika 59’da Alpay Aldemir2in golü ile almıştı. Karşılaşmanın ardından kulüp yönetimi ve teknik ekipten herhangi bir açıklama gelmemişti.

Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanı Muzaffer Çelik, dün yaptığı yazılı açıklama ile sessizliğini bozdu. Açıklamasının başında aldıkları galibiyetten dolayı takımını tebrik eden Çelik, ”Öncelikle Şile Yıldızspor galibiyetinden dolayı teknik heyetimize ve futbolcu kardeşlerime çok teşekkür etmek istiyorum. Bu galibiyette en büyük pay sahipleri özveriyle mücadele eden futbolcu kardeşlerimizindir.” dedi.

Lige olumsuzluklara rağmen 20 gün kala hazırlıklara başladıklarını belirten Çelik,” Biz kulüp olarak göreve geldiğimiz günden itibaren Malatya halkına yakışan bir futbol takımı kurmak için çok mücadele ettik. Geçen sene 2. Ligin kapısından dönen takımızı bu sene daha mücadeleci genç ve daha istekli bir takım oluşturmak için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye çalıştık. Liglerin başlamasına 20 gün kala teknik kadro, transfer çalışmaları ve kamp sürecini bitirdik. Sadece 1 hazırlık maçı yaparak lige katıldık. Her ne kadar bu olumsuzluklarla lige başlamış olsak da sahada karakterli bir takım oluşu bize bu galibiyeti getirdi. Teknik ekip ve tüm futbolcu kardeşlerime bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kısa süre içerisinde yaptıkları transferler ile kulübün ne kadar güvenilir olduğunu vurgulayan Çelik,” Transfer çalışmalarını bu kadar kısa süre içerisinde bitirmemiz Yeşilyurt Belediyespor ’un geçen seneden kalan düzgün imajı sayesinde olmuştur. Transfer tahtasını açtığımız günden itibaren anlaştığı takımda sözleşmesini bozup gelenler bile oldu. Anlaştığı takımın ücretinin neredeyse yarısına bile bize gelen özverili futbolcularımız oldu. Çünkü buraya gelen her futbolcu bilir ki burası düzgün bir kulüp. Burası düzgün yönetilen bir kulüptür. Bu imaj inşallah bu senede aynı şekilde Türkiye’de örnek olacak şekilde devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyespor ’a sahip çıkması gerektiğini söyleyen Çelik, ”Biz yönetim olarak kendimize adaleti ve düzgünlüğü ilke edinerek bu yola çıktık. Ben Bu yolda kulüp başkanı olarak takımıma inancım sonsuzdur. Bu takımın bütün maçlarımızda sonuna kadar mücadele edeceklerine, ayaklarının yorulduğu yerde yüreklerini ortaya koyacaklarını biliyorum. Böyle bir takımı Malatya halkını desteklemeye sahipsiz bırakmamaya davet ediyorum.” sözlerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Malatya