Davulcular da Koronavirüs Mağduru “Bahşişlerimizi Nasıl Alacağız?”

Koronavirüs salgını dolayısıyla kapı kapı dolaşıp bahşiş almaları yasaklanan davulcular sıkıntılarını dile getirerek, bu noktada bir çözüm bulunmasını talep etti

27 Nisan 2020 212 views 0

Koronavirüs salgını dolayısıyla kapı kapı dolaşıp bahşiş almaları yasaklanan davulcular sıkıntılarını dile getirerek, bu noktada bir çözüm bulunmasını talep etti

Sokağa çıkma yasağına ve Korona Virüs tehdidine rağmen Ramazan ayının vazgeçilmez sembolik değerlerinden birisi olan Ramazan davulcuları Ramazanın 2. Gününden itibaren sokakları seslendirmeye başladı. Teravih namazlarının kılınmadığı hüzünlü bir Ramazan ayı yaşayan Malatyalılar davulcuları balkonlardan seyrederek sahura kalkmaya başladılar.

Ahmet Burak Karatepe 4 yıldır İnönü Mahallesinde oturuyorum. Ramazan aylarında ise mahallemde davulculuk yapıyorum. Davulculuk yapmak için yetkililerden izin aldım.  Yalnız bu yıl Korona Virüs nedeniyle bahşiş toplamamız yasaklandı. Yetkililer siz davulunuzu çalın biz çözüm bulacağız dediler. Bu konuda biz de hassas davranacağız. Gerekirse balkonlardan bahşişlerimizi atsınlar. Diyerek Mahalle halkına hayırlı ramazanlar diledi.

BAŞIBOŞ KÖPEKLERDEN MAHALLE HALKI DA ŞİKÂYETÇİ.

Mahalledeki sahipsiz başıboş köpeklerin çokluğundan ve tehlike yarattığından şikâyetçi olduğunu belirten Ahmet Burak Karatepe “Mahalledeki köpekler bazen toplu halde geziyorlar. Zaman zaman bizde de saldırıyorlar.  Vatandaşlar da bu köpeklerden şikâyetçi oluyor.  Bu konuda da bir önlem alınmasını mahalle sakinleri adına belirtmek istiyorum” duygularını paylaştı.

MALATYA SONSÖZ GAZETESİ / A.Vahap Kaygusuz

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.