İssam Chebake, “Türkiye’yle gurur duyuyorum”

22 Mayıs 2019 70 views 0

Evkur Yeni Malatyaspor’un sağ bek oyuncusu İssam Chebake, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ramazan Ayı’nı ailesiyle birlikte geçiren Chebake’nin babası Elkhalil Chebake ve kardeşi Mehdi Chebake antrenmanı ziyaret etti. Chebake, ailesinin Türkiye ve Malatya’yı çok sevdiğini söyledi.

Evkur Yeni Malatyaspor savunma oyuncusu Issam Chebake, Nurettin Soykan Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

İssam Chebake, ailesinin üçüncü kez Malatya’ya geldiğini belirterek “Ailem, Malatya ve Türkiye’yi çok seviyor. Ailem Ramazan Ayı’nı benimle birlikte geçirmek istedi. Ailece birlikte iftar yapmak dinimizde önemli. Ondan dolayı Malatya’ya geldiler. Çok mutluyum” dedi.

“Türkiye’yle gurur duyuyorum”

Müslüman bir ülkede futbol oynadığı için mutlu olduğunu ifade eden Chebake, “Bunu en çok camiye gittiğimde hissediyorum. Camiye gittiğimde dışarıda benimle fotoğraf çektirenler, benimle birlikte saf tuttuklarında, Müslüman bir ülkede futbol oynadığım için kendimle gurur duyuyorum. Türkiye’yle gurur duyuyorum çünkü bu müthiş bir şey” diye konuştu.

“İnşallah yerimi jübile maçından sonra kardeşime bırakacağım”

Kardeşi Mehdi Chebake’nin Fransa’da FCSK06 takımında oynadığını kaydeden Chebake, “3 tane kardeşim var. Futbol özelikleriyle bana en yakın olan kardeşim yanımda duran. İnşallah yerimi jübile maçından sonra kardeşime bırakacağım. Kardeşim Fransa’da futbol oynuyor. Futbola çikolata kazanarak başladı. Çok iyidir” şeklinde konuştu.

“Babam bana güvendi”

İssam Chebake, futbolcu olmasında babasının desteğinin büyük olduğunu kaydederek, “Ailemle Fransa’da Le Havre’de yaşarken, Le Havre takımının altyapısında oynamaya başlamıştım. İş vesilesiyle babamın yaklaşık 2 bin kilometre ötedeki bir şehre gitmesi gerekiyordu. O dönemde 20 yaşındaydım. Babam ’Gitmemiz lazım’ dediğinde, ben ’Futbolu bırakamam, burada devam edeceğim’ dedim. Babam da, ’O zaman biz seni bırakıyoruz, gidiyoruz’ dedi. Ben de, ’Burada tek bırakacaksın, bana güveniyor musun?’ diye sordum, babam da ’Sana her zaman güveniyorum, futbolda da iyi yerlere geleceğine inanıyoruz’ dedi. Bugün burada olmamın, Malatyaspor’da oynayabilmemin tek sebebi babamdır. Bana güvendi, inandı ve dua etti.

Baba Chebake: “Oğlumla gurur duyuyorum”

İssam Chebake’nin babası Elkhalil Chebake ise oğluyla gurur duyduğunu ifade ederek, “Futbolunu geliştirdi, Malatya’da oynamaya başladı. Malatya’da oynamasından dolayı da gurur duruyorum. Müslüman bir ülkede oynuyor. Ben buraya kendi ülkeme, şehrime gelmiş gibi hissediyorum” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.