Kayapınar,Yeni Malatyaspor Alt yapısında göreve başladı.

02 Ekim 2019 376 views 0

Yeni Malatyaspor altyapısında iyi işler olmaya devam ediyor. Son olarak Yeşilyurt Belediyespor’da Hayati Palancı hocanın yardımcılığını yapan akademisyen olan Murat Kayapınar, Yeni Malatyaspor’un alt yapı kadrosuna dahil oldu ve Yeni Malatyaspor U17 Takımını çalıştıracak.
İnönü Üniversitesi Spor fakültesinde ögretim görevlisi olan Kayapınar, Yeni Malatyaspor’un Belediyespor olarak amatörden profesyonel takım oluncaya kadar her türlü görevde yer alan, takımı maçlara götürebilmek için ne emekler harcadığını o zamanı yaşayan herkes çok iyi biliyor.
Bir oyuncunun altyapıdan üstyapıya kadar geldiği süre içerisindeki iki önemli süreçten biri altyapı eğitim dönemi, diğeri profesyonel takıma geçiş süreci. Bu iki süreci en iyi şekilde değerlendiren kulüpler, A Takıma profesyonel oyuncu yetiştirme ve bu oyunculardan ekonomik bir değer yaratma konusunda başarılı olmaktadırlar.
Yeni Malatyaspor yönetim kurulu üyesi ve Alt yapı sorumlusu Erdal Gündüz göreve başlar başlamaz kadroda ve tesiste bazı değişiklikler yaptı. Malatya’nın futbolunda söz sahibi ve geçmişleriyle Malatya futbolunu bilen,Mustafa Taşar,Hakan Çalışkan gibi isimleri kadroya katan Gündüz, altyapıda Futbol akademisi yolunda ilerliyor. Murat Kayapınar’ın görevlendirilmesi, Yeni Malatyaspor Altyapisi için hem spor hemde eğitimci birinin olması çok iyiye işarettir.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.