Malatya’da Depremin bilançosu 5 ölü 148 yaralı

25 Ocak 2020 129 views 0

Malatya Valisi Aydın Baruş: Sosyal medya sitelerinde daha şiddetli deprem olacağı, vatandaşlarımızı endişeye sevk eden yönde başka açıklamalar var. Bunlara lütfen vatandaşlarımız itibar etmesinler. ”

İçişleri Bakanı Soylu “ Malatya Doğanyol’da 5 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hastanelerimize ise 148 kişi başvurdu” dedi. Gece Saat 01.20 sularında yaptığı açıklama yapan Bakan Soylu “Malatya’da göçük altında kimse yok. 5 bin kişinin barınabileceği konteyner kent hazır bekletiliyor” dedi.

Malatya Valisi Aydın Baruş ise yaptığı ilk açıklamada; “Elazığ Sivrice merkezde 6.8 büyüklüğündeki depremde yakın olan bölgemizde bulunan 2 ilçemizde bazı binalarda çökükler oluştu, bazı binalarda da hasarlar var. Şuanda maalesef Doğanyol ilçemizde 5 vatandaşımızı kaybettik. Doğanyol’da 3’ü ağır olmak üzere 40 yaralımız var. Pütürge İlçemiz’de şu anda kaybımız yok, bazı bölgelerde göçükler var. Pütürge’de 50 yaralımız var, bir de Kale İlçemizde 1 yaralı var. Kurtarma ekiplerimiz olay yerine intikal ettiler. Kızılay ve AFAD’dan çadır talebinde bulunduk. AFAD’ın bölge depolarında buraya çadır sevkiyatı başladı. Özellikle Doğanyol ve Pütürge ilçemizde bütün köylerimizle irtibat kurduk. Şu anda köylerimizde hayatını kaybeden vatandaşlarımız yok, özellikle bazı kerpiç binalarda göçükler oluştu. Şu anda Malatya merkez, Pütürge ve Doğanyol ilçelerimizde sağlam durumda olan okullarımızı geçici barınma merkezi ilan ettik. Pütürge İlçemizde 400 kapasiteli yurdumuzu vatandaşlarımızın acil barınması için açıyoruz. İl merkezimizde vatandaşlarımızı barındırmak amacıyla misafirhaneler ve otellerimizde yeteri derecede yerimiz var. Konteyner kentte 5 bin kişilik barınma yerimiz var. Sosyal medya sitelerinde daha şiddetli deprem olacağı, vatandaşlarımızı endişeye sevk eden yönde başka açıklamalar var. Bunlara lütfen vatandaşlarımız itibar etmesinler. ”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.