KARAMAN,”FUTBOLCULARIN HEPSİ TEDİRGİN”

 Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Skorer’in instagram hesabının canlı yayınından Nergis Aşkın’ın sorularını yanıtladı.

07 Mayıs 2020 174 views 0

 

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman Liglerin başlama kararıyla ilgili olarak: “Oynamayalım demiyoruz, ama şu an ortam müsait değil. FIFA Sağlık Kurulu Başkanı diyor ki, ‘Eylül ayından önce dönülmesi, salgını tetikler diyor. Bunu direk FIFA Sağlık Kurulu Başkanı diyor. Buradaki birtakım insanların düşünceleri değil, insanların sağlığı önemli. Ankaragücünde en son yaptığı testte 1 futbolcuda pozitif çıktı. Şimdi futbolcular hangi psikolojiyle antrenmana çıkacak. Kimse sanmasın şu takım antrenmana çıkıyor diye. Onlar idman değil. Ben annemi gidip göremiyorum. Bu ortamda nasıl maç yapacaksınız. Futbolcularla konuşuyorum, tedirgin hepsi. Bizim yöneten karar veren insanlara saygılıyız ama Bilim Kurulu’nun vereceği rapora uymak zorundayız hepimiz. Bilim Kurulu çıkın oynayın diyorsa biz de oynarız.” dedi.

“BEKLEME TARAFTARIYIM”

Şu anda bekleme taraftarı olduğunu söyleyen Karaman: “Buradan bütün futbolseverlere sesleniyorum. Ben Malatya’ya gittiğimde küme düşme hattında gittim. Böyle durumda olan bir takımın oynamayalım fikri görüş belirtmesi olmaz. O zaman derlerki küme düşmeye çalışıyor. Şampiyonluğa oynayan Rıza Hoca da oynamayalım diyor. Şampiyonluğa oynayanların da hakkı var kupaya oynayan Alanyaspor’un da var. Bunların hepsine saygı gösteriyoruz. Fakat şuan evimizde bile izole yaşıyoruz. Kurallar böyleyken oyuncuları sahaya çıkarıp nasıl antrenman yaptıracağız. Hazırlık kampında 4-5 maç alıyoruz biz. Ben şuan bekleme taraftarıyım. Bekleyelim bitsin, adam gibi idman yapalım. Bir tane takımın fotoğrafını gördüm, millet birbirine sarılmış, onlar da haklı, idman yapın denilmiş. Sakatlık olur, MR için hastaneye gitmen lazım. Nasıl hastaneye gideceksin bu durumda. Herkes kendini tedavi etmeye çalışıyor. Birçok doktor arkadaşım anlatıyor bana. Öyle bir ortam içine girilirse ne olacağı belli. Federasyonun orada sağlık kurulu var, mutlaka bunları düşüneceklerdir. O zamanlar uçaklar da açılsın, şehirler arasında…” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.