‘Biz küme düşmeyeceğiz kardeşim’

04 Temmuz 2020 1.468 views 0

Yeni Malatyaspor Teknik direktörü Hikmet Karaman Gençlerbirliği ile kendi sahasında 0-0 kaldığı maç sonrası yaptığı açıklamada, “Maç’ın geneline bakıldığında beraberlik, ortada olan bir sonuç. Net pozisyona giren takım biz Malatyaspor. Hakem ile ilgili de buradan taraftarlarımıza bilgi vermek istiyorum. Sakin olmakta fayda var. Ben Bitigen Hoca’nın 90 dakika içerisinde faullerde, sarı kartlarda tartışılan pozisyonlar olabilir. Ama maçtan önce söylenildiği gibi, maç içerisinde oyuna bizim aleyhimizde belki de bizim lehimizde bazı pozisyonlarda karar verdi. Bizim aleyhimizde, bizim gol atıp da, penaltı oldu da veya rakip kırmızı kart niye yemedi diye bir pozisyon ben görmedim. Özellikle bunu cesaretli bir şekilde söylemek lazım.
Bunu söylerken de geçen hafta haksız yere oyundan atılan oyuncum var. Buradan taraftarlarımıza, şehrimize ve Türkiye’ye sesleniyorum. İkisini karıştırmayacağız. Bugün hakem, küçük hatalar olabilir ama normalde iyi bir maç yönetmiştir. Ben şimdi içeride seyrettim. Youssef’in pozisyonunda belki kırmızı kart verebilirdi. Kendi inisiyatifini kullandı. Dolayısı ile biz hem oyuncu grubu hem de camia olarak doğru şeylere focus olacağız. Doğru şey nedir? Geçen hafta bir oyuncumuz haksız bir kırmızı kart görmüştür. Burada biz Hukuk Kurulu’ndan, ceza veren başkanlardan, yönetimlerden şunu beklerdik; nasıl ki görüntüye göre yöneticilere, oyunculara, hocalara cezalar veriliyorsa. Görüntülere göre de suçsuz bir insana ceza vermeyeceksin. Bu adaletin, hukuk’un temelinde varsa, temel budur.
Aman buna verirsek diğerlerine de vermemiz lazım.
Verin. Haksız birileri oyundan atılıyorsa, görüntülerde de net ise. Affedin arkadaşlar. Suçlu ise suçunu verin. Onun için burada Bitigen Hoca ile bu ikisini aynı paralellikte götürmeye çalışıyorum.
Belki de benim taraftarım bana kızacak. Ya Hocam ne diyorsun Kayseri’den geldi oradan buradan. Bakın ben bütün bunlara rağmen hem Ülkem için hem de kollektif çalışma adına kendi düşündüklerimi, kendi gördüklerimi söylüyorum. Şimdi yukarıdan ben de protestoyu duyuyorum. Ama içeride bütün pozisyonları tek tek seyrettim. Mina’nın pozisyonu penaltı değil. Penaltı diye itiraz ettik. Youssef’in pozisyonuna kırmızı kart verebilir mi, Verebilir. Vermeyedebilir. İçerde başka pozisyonlar var sarı kart, faul. Onlar tartışılır, her maçta da oluyor. Onun için esas iş; haksız yere bir oyuncuya kırmızı kart verip onu bugün cezalandırmak. Esas mesele orada. Bugün bu oyuncum olsaydı belki maç başka bir yere giderdi. Çünkü bizim takımın çok önemli bir oyuncusu.
Dolayısı ile puan da önemli. Keşke diğer maçlarda da böyle birer birer puan toplasaydık. Geçtiğimiz maçları düşündüğüm zaman benim dönemimde de benden önceki dönemlerde de birer puan ile bitirebileceğimiz çok maç vardı. Ama şimdi çarşamba günü oynayacağımız Sivasspor maçına kitlendik. Yarın oynanacak olan sonuçlar bizim için önemli. Bugün alınan sonuçlar bizim lehimizde görünüyor. Yarınki sonuçlara bakacağız. Dolayısıyla Malatyaspor’un mücadelesi sonuna kadar devam eder. Biz inançlıyız. Buradan taraftarlarımıza, seyircilerimize, camiamıza sesleniyorum. Biz küme düşmeyeceğiz kardeşim. Biz ölümüne mücadele edeceğiz. Buradaki üç puan çok önemliydi. Ama rakibi de düşüneceksin, kendi oyunumuzu da düşüneceksin, eksik oyuncumuzu da düşüneceksin. Bir sonraki maç’a da üç puan’ı hesap edip yola çıkacağız.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.