MTSO’dan Kan Bağışı Etkinliği

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) azalan kan stoklarına destek amacıyla Kızılay Malatya Şubesi ile kan bağışı etkinliği düzenleyecek.

08 Haziran 2020 244 views 0

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) azalan kan stoklarına destek amacıyla Kızılay Malatya Şubesi ile kan bağışı etkinliği düzenleyecek.

Birçok alanda olumsuz sonuçlar yaratan Covid-19 Pandemisi, kan bağışı rakamlarını da etkiledi. Kızılay tarafından; bağışçı sayısında düşüş yaşandığı ve kan stoklarının büyük oranda azaldığının açıklanması üzerine; Malatya Ticaret ve Sanayi Odası da, kan bağışının önemine dikkat çekmek ve kan stokuna katkıda bulunmak amacıyla, Kızılay Malatya şubesi ile bir bağış etkinliği düzenleme kararı aldı.

Konu hakkında açıklama yapan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu; “Uzun bir süredir dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi, birçok alanda olduğu gibi kan bağışı konusunda da olumsuz sonuçlar yarattı. Salgın tedbirleri, sokağa çıkma yasakları ve vatandaşımızın kaygıları ile azalan bağış miktarı, kan stoklarında ciddi bir düşüşe neden oldu. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak kan bağışının önemine dikkat çekmek ve ulusal kan stokumuza katkı sunabilmek adına Kızılay Malatya şubesi ile birlikte bir kan bağışı etkinliği düzenleme kararı aldık. Bir gün hepimizin kana ihtiyaç duyabileceği gerçeğini hatırlatarak; tüm üyelerimizi, ticaret ve sanayi dünyası temsilcilerini, 10 Haziran Çarşamba günü saat 10’da MTSO binasında düzenleyeceğimiz kan bağışı etkinliğine davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.