Futbol Köyü’nün ismi “Adil Gevrek” olsun.

16 Eylül 2019 581 views 0

Dün oynana Ankaragücü maçında Jahowic’in 26. dakikada attığı gol sonrası tansiyona bağlı rahatsızlık geçiren, birinci golün sevincini yaşayamadan protokol tribününde yere yığılıp kalan kulüp Başkanı Adil Gevrek, stadyumda yapılan müdahale ve takılan serum sonrasında tekrar protokoldeki yerine geçmek istemesine rağmen doktorlar tarafından müşahede altında tutuldu ve Yeni Malatyaspor’un farklı galibiyetini izleyemedi.
-Art niyetli düşünenler alın size yeni malzeme. Bu fotoğrafları saklayın bir gün işinize yarar.
Peki, bu adam neden ilk golün sevincini yaşayamadan statta yere yığıldı…
İşini gücünü bırakıp, Malatyaspor için canını dişine takıp, o kadar tepkilere rağmen bıkmadan usanmadan Yeni Malatyaspor için bir şeyler yapmaya çabalayan bu adamı böyle mi ödüllendiriyoruz.
– 5 yıl önce yönetici bulamayan başkan bu değil miydi ?
– Süper Lig’de ilk 5 içinde yer alıp, Malatya’ya yeniden Avrupa sevinci yaşatan bu başkan değil mi ?
– 5 yıl boyunca Kulübü borçsuz götüren bu başkan değil mi ?
– 5 yılda hepimizin rüya dediklerini bu Başkan yapmadı mı ?
– Her transfer döneminde yerin dibine sokup, şekilden şekle fotoğraflarını paylaştığımız başkanı, sezon sonu hep dediği olan sen değil misin ?
– Formanın önündeki arma mı önemli yoksa arkasındaki isim mi ?
– İki kelimeyi zor bir araya getirip, “Yönetim İstifa” diye bağırıp, kim başkan olsun dediğinde, ‘Gevşek’ gitsin kim gelirse gelsin diyenler, senin derdin Malatya değil, önce o makama saygı duymayı öğren !
-Taraftar maça gitmez,forma almaz ama Aleksic’i neden sattın diye sorar, e kardeşim sen maça gelmezsen bende gelir kaynağı olarak oyuncu satarım der.
– Ayda 2 maça gitmemek için her türlü bahaneyi öne süreriz,suçlu yine Adil Gevrek… Ya adam ne yapsın seni maça götürmek için ev ev dolaşsın mı ?
Tüm Türkiye’nin övgüler yağdırdığı Başkan, Malatya’ya beğendiremezsin kendini boşuna uğraşma.
Malatya, showmen, çalan-çırpan, diksiyonu düzgün, halkın önünde show yapıp, arkadan cukka yapanları seviyor.
Şuan ne kadarda yalakalık yaptı diye düşünen olmuştur, size de cevabım var merak etmeyin. Ben Adil Gevrek’çi değilim, ben Malatya sporluyum ve bu Malatya sporla gurur duyuyorum. Yense de yenilse de her maçını sabırsızlıkla bekliyorum. Çünkü Malatya spor sayesinde dünya yıldızlarını izliyorum.
Bir paragrafta Ahmet başkanıma söylemeden geçemem. Yeni Malatya spor’un Divan Başkanı ve Onursal Başkanı, Milletvekilimiz Sayın Ahmet Çakır; sizin sayenizde bu takımı izleyebiliyoruz, çünkü çok doğru karar verip takımı Adil Gevrek başkana teslim ettiniz. Verdiğiniz bu kararla ne kadar iyi bir iş yaptığınız bir kere daha tescillendi.
Bu arada Malatya ve bölgemiz için önemli bir proje olan ‘ Futbol Köyü Projesi ‘ temeli atıldı. Adil Gevrek başkanım yapılan bu proje için ilk isim önerisini ben sizlere sunayım. Yönetimi devraldığınız günden bu yana Malatya futboluna yaptığınız katkılardan dolayı bu projenin ismini “Adil Gevrek Futbol Köyü” koymanızı sizlerden istiyorum.

Yılmaz Yaşar
Yılmaz YaşarDiğer Yazıları
Malatya’da spor dergisi
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.