Adil Gevrek noktayı koydu: “Transferi ben yaparım”

08 Aralık 2017 543 views 0

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek son noktayı koydu:
“Transferi ben yaparım”

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, transferde tek yetkili olduğu yolundaki iddialara tepki göstererek “Transferde tüm detayları konuşuruz ve son kararı ben veririm. Transferi elbetteki ben yaparım” dedi.

Malatya’da yayınlanan Aylık “Malatya’da SPOR” Dergisine açıklamalarda bulunan Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, kamuoyunda transferde tek yetkili olmakla eleştirilmesine değinerek “yapılan transferlerde tek başıma benim hareket ettiğim doğru değildir. Türkiye’de bana bir tane takım gösterin, transfer yaparken yönetim kurulu oy birliği alınarak hoca ve futbolcu transferi yapıyor olsun. Her kulüpte olduğu gibi bizimde bir transfer komitemiz var. Transfer komitesinin başında da ben varım. Tüm detaylar konuşulup ortak karar verildikten sonra kararı ben veririm ve doğal olanda budur. Yönetim kuruluna transferlerin tüm maliyetleri ve detayları paylaşılmıştır. Bu konunun üzerine bu kadar gitmek iyi niyetli yapılan bir davranış değil, takımımızı ve kulübümüzü zedeleyecek bu tür iftiraları asla kabul edemeyiz” diye konuştu.
“TRANSFER KULÜBE ZARAR VERMEDİ”
Transferlerde uyum sorunu yaşadıklarını kaydeden Gevrek “Şimdi size bir istatistik vereyim. Türkiye’de bu sezon ortalama her kulüp 10 ile 15 arası transferler yapıyor. Bizim de 15 transferimiz oldu. Bu transferlerin başarısız olduğu ve kulübü zarara uğrattığım konuşuluyor.
Bakın Galatasaray 12 transfer yaptı, 9 tanesi oynuyor. Fenerbahçe’de 13 transfer yaptı 8’i oynuyor.Trabzonspor 18 transfer yaptı sadece 6’sı oynuyor. Sivasspor da 16 transferden da 8’i oynuyor. Yeni Malatyaspor 15 transfer yaptı 8-9 futbolcu oynuyor. Bu nedenle transferde başarısız değiliz, ama öz eleştiri yapmak gerekirse bende bu takımın bir taraftarı olarak almış olduğumuz bütün oyunculardan daha fazla performans bekliyorum, onlarla bire birde fazlası ile ilgilendiğini bizzat gördüğüm hocama ve oyuncularımıza güveniyorum.Takımımız yeni ve uyum sorununu da düşünürsek riske girmekten hareket etmek en doğrusu zaten dünyanın hiçbir yerinde yapılan transferlerin hepsinde yüzde yüz başarı sağlandığı görülmemiştir” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya