Yeşilyurt’da Kundaklama Girişimi

Yeşilyurt’da Kundaklama Girişimi

12 Temmuz 2016 496 views 0

Geçtiğimiz ay U.B’nin Malatya Yeşilyurt’da bulunan babaannesinin bahçesindeki ağaçları katletmesinin ardından,bu kez kundaklama girişimi ile gündeme geldi.

Yeşilyurt’da yaşayan 80 yaşındaki Z.B ve 92 yaşındaki M.B’nin torunları U.B iddiaya göre miras paylaşımı sebebi ile evvelki gün akşam saatlerinde babaannesinin Yeşilyurt Hıroğlu Mahallesinde bulunan yaşadıkları evi kundaklatmaya azmettirdi. İddiaya göre U.B tarafından yaşlı çiftin yaşadıkları evlerinin avlusuna akşam saatlerinde uçlarına gazlı bez ve içerisinde benzin olan 4 adet şişe yakılıp atılarak kundaklama girişimi yaptırıldı. Olayın ardından emniyet güçlerini arayan ve durumu belirterek şikayetçi olan dede ve babaanne ifadelerinde torunları U.B’nin miras düşkünlüğü sebebi ile kundaklamaya azmettirdiğini ve can güvenliklerinin olmadıklarını ifade ettiler.

Olayla alakalı olarak şüpheli olarak ifade edilen U.B,M.M,K.B,E.E, ve ailenin ifadesine başvuran olay yeri inceleme ekiplerinin konuyla alakalı inceleme başlattığı ifade edildi. Dede ve babaannenin hayatta olmasına rağmen,torunlarının alkol ve madde bağımlısı olduğu için takıntı haline getirerek miras kavgasına düşen torunları sebebiyle,yaşlı çiftin tüm mirası bir kuruma bağışlamayı düşündükleri iddia edildi. Aile ise olay yeri inceleme ekipleri ve emniyet güçlerinin soruşturma neticesini bekliyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ