BAKAN TÜFENKCİ,KATAR’DAN YENİMALATYASPOR’A OYUNCU İSTEDİ.

18 Ocak 2018 568 views 0

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Katar’da Bülent Uygun’un çalıştırdığı El Gharafa SC takımını ziyaret etti, 2022 dünya kupasına ev sahipliği yapacak olan Katar’a ve futbol kulüplerine başarı diledi.

Bakan Tüfenkci, Katar’daki temasları sırasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile El Ghafara kulübüne gitti.

Tüfenkci ve Hisarcıklıoğlu’nu Teknik Direktör Bülent Uygun ile kulüp yöneticileri karşıladı.

Bakan Tüfenkci ziyarete ilişkin şöyle konuştu:

“Türkiye’de başarılı bir teknik direktörlük ve futbolculuk kariyeri olan Bülent kardeşimizin de daha önce de Katar tecrübesi olması ve tekrar Katar’da görev yapıyor olması Türkiye Katar ilişkileri ve Türkiye’nin futbol tecrübesini aktarması bakımından da güzel bir örnek.”

Türkiye’den Katar Ligini de takip ettiklerini belirten Bakan Tüfenkci, “özellikle Bülent’in çalıştırdığı takımın daha üst sıralarda yer alacağına inanıyoruz, inşallah öyle bir başarı yakalayacaklar. Şampiyonluğa oynamanız lazım.” ifadelerini kullandı.

YENİ MALATYASPOR’A OYUNCU TRANSFERİ

Kulüp yöneticilerinden takım oyuncuları hakkında bilgi alan Bakan Tüfenkci,
“Eğer gençlerden iyileri varsa Bülent Hoca onay veriyorsa Yeni Malatyaspor’a transfer edelim.” dedi.

El-Gharafa Teknik Direktörü Bülent Uygun ise çalıştırdığı takımın Yeni Malatyaspor ile kardeş kulüp olmak istediğini belirtti.

TÜRKİYE’DEN KATAR’A FUTBOLCU TRANSFERİ

Tüfenkci ve Hisarcıklıoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Uygun,
“Spor elçisi” olarak Katar’da elinden gelenin en iyisini yapacağını belirtti.

Uygun : “Hollandalı oyuncu Wesley Sneijder’in transferinden mutluyuz. Çok çalışarak, şampiyonluk yolunda yürüyeceğiz. 2022 Dünya Kupası, Katar’da yapılacak. Bu, Katar kadar Müslümanlar ve Türkiye için de çok önemli.” dedi.

Uygun, Türkiye’den Katar’a futbolcu transferine ilişkin sorulara da “Olma ihtimali yüksek. Bununla ilgili ayırdığımız önemli bir rakam var. Türkiye’deki iyi futbolcuları, 2022 Dünya Kupası öncesi buraya transfer etmek adına bir çalışma yapıyorum.” dedi.

Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, oyunculara kayısı, gül lokumu ve baklava ikram etti.

El Gharafa yönetimi ise Bakan Tüfenkci ve Hisarcıklıoğlu’na adlarına hazırlanmış 44 ve 38 numaralı takım formalarını hediye etti.

Ziyaretin sonunda Bakan Tüfenkci oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirerek, kulüpten ayrıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya