Başbakan Ak Parti İl kongresi için Malatya’ya geldi.Yarınki maç İçin Malatyaspor’a başarılar diledi.

24 Şubat 2018 479 views 0

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Malatya 6. Olağan İl Kongresi katılmak üzere öğle saatlerinde Malatya’ya geldi.Başbakan Binali Yıldırım,öncesinde otobüs üstünde halka hitap etti ve mesajlar verdi.
Yarın oynanacak Yeni Malatyaspor-Karabük maçında Yeni Malatyaspor’a başarılar dileyen Başbakan Binali Yıldırım’a yoğun sevgi gösterisi vardı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Malatya konuşmasında
“Sevgili Malatyalılar Allahınıza gurban. İşte Malatya farkı. Sizlerle gurur duyuyoruz.
Afrin harekatımız devam ediyor.
Askerlerimiz, Mehmetlerimiz, kahramanlarımız Türkiye için ay yıldızlı bayrağımız için destan yazıyorlar. Afrin’de destan yazıyorlar, Fırat Kalkanı bölgesinde destan yazıyorlar. Doğu’da, Güneydoğu’da, terör neredeyse kökünü kazımak için gece gündüz çalışıyorlar.”
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava
Malatya bugün bir başka muhteşem . Vatandaşlarımız salona sığmadı, meydanları doldurdu. Miting havasında bir kongre gerçekleştiriyoruz. Malatya bu kutlu yolculuğa çıkarken hep bizimle beraber oldu. 2002’de yüzde 50 ile desteklediniz, 2015’e geldiğimizde yüzde 70’e yaklaştınız. Çünkü siz Malatyalısınız, has insanlarsınız, Battal Gazi’nin destan yazdığı toprakların mert insanlarısınız. Abdullah El-Baddal’ın soyundansınız. Hizmet ehlini siz iyi tanırsınız, merhum Turgut Özal’ı siz bu memlekete emanet ettiniz. Allah mekanını cennet eylesin

Malatya 16 yıldır Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının arkasında hep durdu, destek verdi. Bugün Malatya’da kongremiz var, bayramımız var, bayramımız mübarek olsun. Şimdi içeri geçeceğiz, milletvekillerimizle, bakanlarımızla inşallah kongremizi Malatya’ya, Türkiye’ye yaraşır bir şekilde gerçekleştireceğiz. Başka partilerin bırakın il kongrelerini, büyük kongreleri bile bu coşkunun yarısında bile değil.
İşte Malatya farkı bu.

Sizi seviyoruz, Malatya seninle gurur duyuyor” diye seslenen vatandaşlara, “Biz de sizi seviyoruz. Sizler bizim başımızın tacısınız, gönlümüzün ilacısınız. Ak kadınlar, siz bu davanın gerçek kahramanlarısınız, hepinizle gurur duyuyoruz. Biz sizlerle Malatya ile yüce Türk milleti ile gurur duyuyoruz. 15 Temmuz kahramanları, Malatya’nın yiğit insanlarıyla gurur duyuyoruz.
Kayısının başkenti Malatya sizlerle gurur duyuyoruz. Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Milletimiz, memleketimiz için her türlü hileyi, kumpası kuranlara da Allah fırsat vermesin.

İşte askerlerimiz, Mehmetlerimiz, kahramanlarımız, Türkiye için ay yıldızlı bayrağımız için destan yazıyorlar. Afrin’de destan yazıyorlar, Fırat Kalkanı bölgesinde destan yazıyorlar. Doğu’da, Güneydoğu’da, terör neredeyse kökünü kazımak için gece gündüz çalışıyorlar. Allah onların yar ve yardımcısı olsun. Bütün şehitlerimize, bu bayrak için şehadet şerbetini içen bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize hayırlı, uzun ömürler diliyoruz. İnşallah yarınımız bugünden daha güzel olacak, hiç endişeniz olmasın. İyi yolda, güzel günleri hep beraber yaşayacağız.Ayrıca yarın ki maçta Yeni Malatyaspor’a da başarılar diliyorum”diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya