BELEDİYE BAŞKANI POLAT’A KREDİ KULLANMA YETKİSİ VERİLDİ

06 Mart 2018 485 views 0

Yeşilyurt Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısını Gerçekleştirdi

Yeşilyurt Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısında; park alanlarına şehit isminin verilmesi, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a kredi kullanma yetkisi, Çanakkale ve Kudüs kentlerine yapılacak kültür ziyaretleri başta olmak üzere gündemindeki komisyon raporları ve teklifleri görüştü.

Yeşilyurt Belediyesinin MAŞTİ karşısındaki Hizmet binasının toplantı salonunda Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Başkanlığında gerçekleştirilen Mart Ayı Olağan Meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla ile başladı. Açılış ve yoklamanın ardından 09 Şubat 2018 tarihli Şubat Ayı Meclis karar özeti oy birliği ile kabul edilirken, gündem ilanından sonra gündeme ilave edilen sekiz adet teklif oy birliğiyle gündeme dâhil edildi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ BURAK ULUKAYA’IN İSMİ PARK ALANINDA GELECEK KUŞAKLARA AKTARILACAK

Vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü ile devletimizin bekası, halkımızın huzur ve güvenliği için her türlü zorluğu göze alan, bu uğurda gözlerini kırpmadan seve seve canlarını feda eden şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkılması ve şehit isimlerinin Yeşilyurt İlçesindeki hizmet alanları ve sosyal tesislere verilmesine özen gösteren Yeşilyurt Belediye Meclisi, Şırnak’ta teröristler tarafından döşenen mayının patlaması sonucu şehit düşen Malatya’lı Uzman Çavuş Burak Ulukaya’nın isminin Çilesiz Muhtarlık Parkı olarak geçen parka verilmesini görüştükten sonra Kent Kültürü ve Estetiği Komisyonuna havale etti.

BELEDİYE BAŞKANI POLAT’A KREDİ KULLANMA YETKİSİ VERİLDİ

Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde devam eden yol açma, genişletme, kaldırım yatırımlarında kullanılacak malzemelerin alımı, Yeşilyurt Kültür Sarayı yapım işinde kullanılacak malzeme ve iş makineleri alımları,Beylerderesi Şehir Parkı 1.Etap yapımı ile mezarlık yapımı, bakım ve onarımlarında kullanılmak üzere İller Bankasından temin edilecek krediler için Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Meclis ayrıca, Strateji Geliştirme Müdürlüğünün teklifi doğrultusunda; mülkiyeti Yeşilyurt Belediyesine ait Tarihi Tescilli Yapıların Restorasyon Uygulama Projeleri için Mali Destek Programı kapsamında Fırat Kalkınma Ajansına proje sunulması için Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a yetki verilmesini onayladı.

1500 KİŞİLİK ÇANAKKALE KÜLTÜR VE ARAŞTIRMA GEZİSİNE ONAY

İslam Medeniyeti ve kadim medeniyet anlayışımızın hüküm sürdüğü yurt içi ile yurt dışındaki tarihi kentlere geziler düzenlemeye önem veren Yeşilyurt Belediye Meclisi, milli duygularımızı pekiştirmek, birlik ve beraberliği sağlamak, başarıyı teşvik etmek, sosyal ilişkilerin güçlendirilmesi, ecdadımızın ülkemizi düşman elinden nasıl kurtardığını göstermek ve anlatmak amacıyla Çanakkale Zaferinin 103. Yılı etkinlikleri çerçevesinde Çanakkale’ye araştırma, inceleme ve kültür gezisi düzenlenmesini oy birliği ile kabul etti.

Kurum, kuruluş ve meslek örgütlerinin temsilcileri, basın mensupları, muhtarlar, meclis üyeleri, kamu personelleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek başarılı öğrenciler ve öğretmenlerin yer alacağı 1.500 kişilik heyetin ulaşım, konaklama ve rehberlik masrafları Yeşilyurt Belediyesi tarafından karşılanacak.

KUDÜS’E İNCELEME VE ARAŞTIRMA GEZİSİ

Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Kudüs” temalı fotoğraf, resim, şiir, mektup ve bilgi yarışması sonunda dereceye girecek öğrenciler ile vatandaşlardan oluşan kafile Kudüs’e inceleme ve araştırma gezisine gönderilmesine ilişkin teklif ise görüşüldükten sonra onaylandı.

KAYNARCA MAHALLESİNE SOSYAL VE KÜLTÜREL PROJELER

Belediye Meclisi, Kaynarca mahallesine sosyal ve kültürel projeler uygulamak amacıyla Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi doğrultusunda söz konusu mahalledeki 304.00 m² alanı kapsayan 862 ada 22 nolu parselin satın alınmasını görüştükten sonra onayladı.

Gündemindeki altı maddenin ertelenmesine, 12 maddenin ise İmar Komisyonuna havale edilmesini kararlaştıran Yeşilyurt Belediye Meclisi imar maddelerini tek tek görüşüp onayladı.

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI ÜÇ NİSAN’DA

Mart ayı çalışmalarını tamamlayan Yeşilyurt Belediye Meclisinin Nisan Ayı Olağan Toplantısı 03 Nisan 2018 Salı günü saat 14.00’de MAŞTİ karşısındaki Hizmet Binası toplantı salonunda yapılacak.

“RABBİM MEHMETÇİKLERİMİZE YENİ ZAFERLER NASİP ETSİN”

Toplantıda alınan kararların Malatya ve Yeşilyurt için hayırlı olmasını temenni eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Afrin’de terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele veren Mehmetçiklerimizin her gün yeni bir destan yazdığını ifade etti.

Yeşilyurt Belediye Meclisi olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı operasyonu desteklediklerini ifade eden Başkan Polat, “Cenabı Allah, Afrin’de ülkemizin güvenliği ile vatanımızın selameti için mücadele eden Mehmetçiklerimize yeni zaferler nasip etsin.Rabbim güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun.Millet olarak bu topraklara öylesine kolaylıkla gelmedik, bu topraklara büyük mücadelelerle geldik. Şehit kanlarıyla sulanmış olan aziz vatan topraklarını bölmek ve parçalamak adına planlar yapan iç ve dış mihraklar bizim birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar. Millet olarak bir ve beraber olduğumuz müddetçe Allah’ın izniyle bu hainler tarihte olduğu gibi belalarını bulacaklar. İster büyük şer güçler olsun isterse bunların tuttuğu maşalar olsun Allah’ın izniyle milletimiz bunların hepsinin üstesinden gelecektir. Afrin’de zaten bunu ortaya koymaktayız. Daha önceden Fırat Kalkanı operasyonuyla da aynı şekilde o bölgelere huzur ve barış getirdiğimiz gibi Afrin’de de huzur ve barışı tesis edeceğiz .Afrin halkı yeniden Afrin’e yerleşecek.Oradan ülkemize üzerine plan yapmakta olan başta ABD olmak üzere bütün şer güçlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır.” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya