Doğa Severler İçin yeşilyurt yeni bir alan açtı.

09 Nisan 2018 417 views 0

YEŞİLKONAK VE GENÇLİK MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ DOĞA KAMPINDA YEŞİLYURT’UN EŞSİZ GÜZELLİKLERİNE ŞAHİT OLDU
“Doğa Severleri Yeşilyurt’a Bekliyoruz”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Extreme Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği ile birlikte Gündüzbey’de düzenlenen ‘Doğa Kampı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Doğa sporlarıyla uğraşan sporseverler başta olmak üzere doğal ortamlarda keyifli vakit geçirmek isteyen yerli ve yabancı tüm doğaseverleri eşsiz güzelliklerine sahip Yeşilyurt’a bekliyoruz” diye konuştu.
ÖĞRENCİLER AYDA BİR KEZ GÜNDÜZBEY’DE KAMPA ALINACAK
Doğası, iklimsel yapısı ve yeşil alanlarıyla dikkat çekici özelliklere sahip Yeşilyurt’un turizm potansiyelini daha iyi bir seviyeye çıkartmak, ilçenin var olan güçlü potansiyelini daha geniş kesimlere duyurmak adına kültürel ve sportif etkinliklere ara vermeden devam eden Yeşilyurt Belediyesi, Extreme Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği ile birlikte Yeşilkonak ve Gençlik Merkezinde eğitim gören öğrencilere yönelik ayda bir kez olmak üzere sekiz ay sürecek Doğa Kampına start verdi.
200’E YAKIN ÖĞRENCİYE DOĞA SPORLARI ANLATILDI
Gündüzbey Havuzbaşı ormanlık alanda kurulan çadırlarda iki gün boyunca misafir edilen 200’e yakın Yeşilkonak ve Gençlik Merkezi öğrencilerine doğa sporlarında kullanılan teçhizatlar, uyku tulumları, arama-kurtarma, harita bilgisi, çadır kurma, acil durumlarda alınması gereken önlemler, ip üzerinde yürüme, kano, yaşam hattı ve doğada hayatta kalma metodları üzerine teorik ve pratik bilgiler aktarıldı.
ÖĞRENCİLER ADRENALİN DOLU ANLAR YAŞADILAR
Bir yandan doğa sporlarıyla ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler alan diğer taraftan adrenalin ve heyecan dolu anlar yaşayan öğrencilere il dışından gelen ip üzerinde yürüme (slackline) hocaları tarafından uygulamalı eğitimler verildi. Yeşilyurt’un eşsiz güzelliklerine iki günlük kamp süresince şahit olan öğrencilerin doğal ortamda hayatta kalmak adına alınacak önlemleri bire bir yaşadılar.
BELEDİYE BAŞKANI POLAT KAMPI ZİYARET ETTİ, EĞİTİMLERİ TAKİP ETTİ
Doğa kampını ziyaret ederek öğrencilerin heyecanına ortak olan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Extreme Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği idarecilerinden kamp hakkında geniş kapsamlı bilgiler aldıktan sonra eğitim çalışmalarını takip etti.
“AYDA BİR KEZ OLMAK ÜZERE 8 AY SÜRECEK KAMP DÖNEMİNE BAŞLADIK”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ilçenin farklı bölgelerinde faaliyetlerine devam eden beş adet Yeşilkonak ve yedi adet Gençlik Merkezindeki eğitim programlarına katılan öğrencilerin doğayı tanımaları ve doğa sporlarıyla ilgili bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmak adına ayda bir kez olmak üzere 8 ay sürecek Doğa Kampına start verdiklerini söyledi.
“ÇOCUKLARIMIZ BİR YANDAN DOĞAYI TANIRKEN DİĞER TARAFTAN KİŞİSEL YETENEKLERİNİ GELİŞTİRİYORLAR”
Doğa Kampına destek veren Extreme Dağcılık ve Doğa Sporları Derneğine teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yeşilkonak ve Gençlik Merkezlerimizdeki kurslara katılan çocuklarımıza doğayı tanıtmak, çevre bilinci aşılamak ve doğada hayatta kalmak için neler yapmaları gerektiğini teorik ve pratik uygulamalarla anlatmak amacıyla başlattığımız Doğa Kampını ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldık, çocuklarımızın eğitimlerini yakından takip ettik. İlk olarak Gedik ve Gündüzbey’deki eğitim merkezlerimizdeki programlara katılan 200’e yakın öğrencimizi iki gün boyunca burada misafir ettik. Kamp programımıza diğer Yeşilkonak ve Gençlik Merkezinde eğitim gören çocuklarımızı da dâhil edeceğiz. Kurulan çadırlarda kalan çocuklarımıza uzman hocalar tarafından doğa sporları hakkında kapsamlı bilgiler aktarıldı. Çocuklarımız bir yandan doğa sporlarını öğrenirken diğer taraftan kişisel yeteneklerini geliştirme fırsatı yakaladılar. Çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sunmaya bu tür etkinliklerle devam ediyoruz, çocuklarımızın eğitimi her şeyden önemlidir. Yeşilyurt Belediyesi yaşlılara, engellilere, bayanlara, gençlere ve çocuklarımıza hizmet etmeyi öncelikli hedefleri arasına almıştır, bu hedef doğrultusunda etkinliklerimize devam etmekteyiz. Böylesine faydalı ve verimli bir eğitim programının düzenlenmesinde emeği geçen başta Başkan Yardımcılarımız olmak üzere Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün çalışanlarına, Extreme Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği idarecilerine ve il dışından katılan hocalarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
“YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİ YEŞİLYURT’A BEKLİYORUZ”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, bütün doğaseverleri ve doğa sporuyla uğraşan yerli ve yabancı turistleri eşsiz doğa güzelliklerine sahip Yeşilyurt’a davet ederken, ilçeye gelecek doğaseverleri ağırlamaktan onur duyacaklarını sözlerine ekledi.
“ÇOK GÜZEL BİR ETKİNLİK”
Şaban Efe Dinçer isimli bir öğrenci yapılan etkinliğin çok güzel olduğunu ifade ederken, kampı düzenleyen Yeşilyurt Belediyesi ile Extrem Dağcılık ve Doğa Sporları Derneğine teşekkürlerini sundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya