Erol Bulut kadro derinliği olmaması ve performans düşüklüğünden memnun değil…

06 Şubat 2018 462 views 0

Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, Nurettin Soykan Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Geçen hafta oynadıkları Antalyaspor maçında gördükleri kırmızı karttan sonra oyundan düştüklerini belirten kaydeden Erol Bulut, “İlk yarının sonuna doğru 1-1’lik beraberliği sağladık. Soyunma odasına morali girdik. İkinci yarıda oyuna iyi başladık. Oyun bizim kontrolümüzdeydi. 52. dakikada gördüğümüz kırmızı karttan sonra eksik kaldık. Zaten ondan sonra her şey değişti. İstediğimiz şekilde top tutamadık. İkinci golü yedikten sonra işimiz daha da zorlaştı. Oyun sistemini değiştirdim ama istediğimiz neticeyi elde edemedik.”dedi

Geçen hafta defansta değişikliğe giderek oyuna Doria ile başlamasıyla ilgili de konuşan Bulut, şunları söyledi:

“Oyunun geneline bakıldığında Mina yerine Doria’nın oynatılmasından dolayı mağlubiyet almadık. Maçtan kopmamız gördüğümüz kırmızı karttan sonra başladı.Doria sol ayağıyla topu oyuna iyi sokabilen bir stoper, zaten sol stoper mevkii için birini istiyordum. Bir diğer faktörde hem Sadık hem de Mina’nın 3 sarı kartı bulunuyordu. O maçta ikisi de sarı kart görmüş olsaydı, bu hafta Doria ve genç oyuncu Gökhan ile oynamak zorunda kalacaktım. Bu yüzden değişikliğe gittim. Bu hafta ki rakibimiz Antalyaspor’dan daha güçlü olan bir takım. Onun için risk alarak sarı kart cezası sınırındaki bu iki oyuncuyla maça başlayacağız.”

Son haftalarda bir düşüş içerisinde olduklarını da belirten genç hoca,”Çıkış yapmayı beklediğimiz futbolcularda o çıkışı göremedik. Bireysel olarak futbolcuların eksik gösterdiği performans var. Bir futbolcu performansının yüzde 100’ünü oynayacak diye bir kaide yoktur. Zaten kadromuz çok geniş bir kadro değil. Elimizdeki malzeme belli, onun üzerine takımımız kurup ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

Hakemlerle ilgili konuşacak çok şeyin olduğunu ama konuştukları zaman da cezayı kendilerinin çektiğini belirten Bulut, “Hakemler ile alakalı söylenecek çok şey var. Ama konuştuğumuz zaman cezayı alan onlar değil biz oluyoruz. Zararını çeken kulüpler oluyor. Ben Yeni Malatyaspor’a geldiğimden beri zararını 4-5 maçta çektim.Hata yapabiliyorlar, puanları biz kayıp etmiş oluyoruz. Onlar yine maç yönetmeye devam ediyor. Üst düzey hakemlerimiz Avrupa’da bu şekilde maç yönetmiyorlar. Onlardan ricamız Avrupa’da yönettikleri gibi burada da aynı şekilde maç yönetsinler” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya