Erol Bulut,Aldığımız 3 puan 6 puan değerinde…

28 Ocak 2018 537 views 0

E.Yeni Malatyaspor-Sivasspor maçından sonra iki takımın Teknik Direktörleri Maçla ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Demir Grup Sivasspor’un teknik direktörü Samet Aybaba, gelecek haftadan itibaren çıkışa geçmek istediklerini söyledi.

Aybaba, 1-0 yenildikleri Evkur Yeni Malatyaspor karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada, “İlk haftada oynadığımız pozitif futbol devam etti. Geçen haftada böyle oynamıştık, çok pozisyonuna girdik, çok kaçırdık. Maalesef berabere kalmıştık. Aynı oyun düzeni, aynı düşünce, oyuncularımızın aynı isteği, coşkusu devam etti. Ama bu kadar pozisyona girip de atamazsanız, bu kadar net pozisyonlar yakalayıp atamazsanız, sonrasında oyun içi bir hata oldu. Hatanın adı hakem olur, oyuncu olur, kaleci olur ama sonuçta hata oluyor.

Biz, iyi bir takımız. İyi bir takım olduğumuzu da burada gösterdik. Ama futbol şansının da biraz yanımızda olması lazım eğer onu da yanımıza alırsak puan anlamında önümüzdeki haftadan başlayarak çıkışa devam ederiz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin ‘Carl Medjani’yi kartı olduğu için mi oyundan aldınız?’ sorusuna, tecrübeli teknik adam, “Kartı vardı, birde orada uzun top atıyorlardı onunla ilgili bir önlem almaya çalıştık” diye cevap verdi.

Aybaba, başka bir gazetecinin ‘Penaltı pozisyonuyla ilgili ne diyeceksiniz?’ sorusuna ise “Biz göremedik, penaltı mıdır değil midir, bize o kadar uzak ki arkadaşlar, bakacağız sonra” cevabını verdi.

“Bizim için önemli bir maçtı”

Evkur Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut, “Kalemizde gol görmedik, gol atarak maçı kazanmış olduk” dedi.

Demir Grup Sivasspor karşısında aldıkları 3 puan sonrası basın karşısına çıkan Bulut, “Bugün ki maç bizim için çok önemliydi. Burada alacağımız 3 puan, 6 puan niteliğindeydi çünkü sonuçta rakibimizle karşı maç yaptık. Geçen hafta maalesef 2 puan kaybetmiştik Osmanlıspor’a karşı. O yüzden bu hafta maçı kazanıp, üst sıralara yaklaşıp, alt sıralardan uzaklaşmak istiyorduk. Hafta boyunca futbolcularım bu konuda hem defans anlamında hem de hücum anlamında iyi çalıştı. Nitekim ilk yarıda gol bulup öne geçmeye çalışıyorduk. Birkaç fırsatımız oldu. İkinci yarıda rakibin biraz daha baskılı oyunu, bizim değişikliklerimizden ortaya çıktı.

Çünkü daha ofansif olmak istiyorduk, kaleye daha yakın gol bulmak istiyorduk. Kalemizde de birkaç pozisyon gördük. Ama istediğimiz 3 puanı bugün aldığımızda dolayı futbolcularımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bulut, bir gazetecinin ‘Savunmada çok pozisyon veren bir Evkur Yeni Malatyaspor vardı, bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?’ sorusuna, “İkinci yarıda değişikliklerimizden dolayı ortaya çıkan, rakibimiz fırsat buldu. Çünkü gol atmak istiyorduk. Geçişlerde biraz yavaş kaldık. Dönüşlerimiz biraz yavaş oldu. Ve gereksiz yere top kayıplarımız oldu.

Nitekim Sivasspor birkaç pozisyon buldu. Zaten maçtan öncede söylemiştim; Sivasspor kontratağa çıkan en iyi takımlardan biri. Bifouma olsun, Kone olsun orta sahadan Hakan’ın çıkışları ama yine biz kaç maçtır gol yemeden yolumuza devam ediyoruz.”

Forvet oyuncusu Khalid Boutaib’in performansına ilişkinde açıklamada bulunan Bulut, şunları söyledi: “Bir parantezde Khalid’e açmak istiyorum. Khalid, geçen hafta 2-3 tane pozisyon kaçırdı. Kazanmamız gerekti, penaltı kaçırdı. Bugün birkaç pozisyonu vardı gol atabilirdi, atamadı ama Khalid, bizim için çok önemli bir futbolcu. Atamıyorsa, yine elinden geleni yapıyor.

Pozisyonlara giriyor. Bugün atamadı ama penaltı pozisyonunu kazanan kişi o. Bizim için çok önemli bir futbolcu. Defans anlamında çok çalışıyor. Yine pozisyonlara girecek, yine kaçıracak ama önemli olan o pozisyonlara girebilmek. Khalid, önümüzdeki maçlarda kesinlikle gol bulacağını düşünüyorum.”
Bulut, bir gazetecinin ‘Evkur Yeni Malatyaspor öne geçtikten sonra rahat olması gerekirken, daha çok stres yapıyor.
Bunu nasıl aşacağız?’ sorusuna, ‘Bu doğru çünkü ikinci yarıda 1-0 öne geçtikten sonra baskı yedik. Basit top kayıplarımız oldu. Saha parsellememiz iyi değildi çünkü atak yaptığımızda hangi pozisyonda olursa olsun çalıştığımız bir oyun. Set oyununda oynarken herkesin pozisyonu belli, orada maalesef futbolcularımız biraz disiplini ve pozisyonu kaybederek oynamış oldu. Bu detay ama bu detaylar çok önemli. Bazen bu detaylar maç kazandırıyor, bazen maç kaybettiriyor. Şükürler olsun bugün kalemizde gol görmedik, gol atarak maçı kazanmış olduk” şeklinde cevap verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya