Erol Bulut,sezonu istediği yerde bitirdiği için mutlu.

19 Mayıs 2018 526 views 0

Evkur Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut, Kayserispor maçı sonrasında sezonu 3 puanla noktaladıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, ligi 43 puanla istedikleri yerde bitirdiklerini söyledi.
Bulut, 3-2 kazandıkları Kayserispor karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada, “Bugün ligin son maçına çıktık. Futbolcularıma, ‘sizlere yakışır bir şekilde son maçı oynayın’ dedim. Ligi, 3 puan alıp, 43 puanla 10.sırada bitirip, bizim için iyi geçen bir sezonu tamamlamaktı. 3-2 kazandık güzel ama beni bilen biliyor, 2 gol yediğimizden dolayı üzgünüm. Çünkü son 15 dakikada maç, biraz mahalle maçına döndü. Seyirci açısından güzel maç olmuş olabilir. Çünkü yeterince gol pozisyonuna giren iki takım vardı. 5 gol var, izleyenler için güzel olabilir. 3 puan aldığımızdan dolayı mutluyuz. Ligi 43 puanla bitirdik. İstediğimiz yerde ligi bitirdik” diye konuştu.
Bulut, bir gazetecinin, ‘Gelecek sezonla ilgili yönetimle görüşecek misiniz?’ sorusuna, “Geçen hafta yönetimimize İstanbul’da üç yıllık bir proje hazırladım ve sundum. Konuşmamız Kayserispor maçından sonra olacaktı. Onu da önümüzdeki bir iki güm içerisinde gerçekleştireceğimizi tahmin ediyorum. Ondan sonra nasıl seyredeceğiz, yol alacağız ona bakacağız” diye cevap verdi.

 

“Kayserispor bundan sonra hedefsiz olmayacaktır”

Kayserispor’un teknik sorumlusu
Hakan Ertürk, “Kayserispor kulübü tekrar yönetimsel olarak güven tazeledi. Hiçbir zaman bundan sonra hedefsiz olmayacaktır. Hep hedef koyacaktır. Gelecek sene için Ertuğrul Sağlam hocamızla anlaştık. Ertuğrul Sağlam hocamıza ve kulübümüze seneye başarılar diliyorum. Allah yolumuzu açık etsin” dedi.

Ertürk, lige iyi başladıklarını ancak ikinci yarıda kötü sonuçlar aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Kayserispor kulübü olarak geçen seneki atlattığımız badirelerden sonra yönetimimizin çalışmaları, başkanımızın üstün gayreti,
pırlanta gibi değerli yönetim kurulu üyelerinin gayretiyle bu sene
yeni bir takım kurduk.  İlk yarı 30 puan topladık. Biz bu puanları toplayınca ister istemez toplumda çok büyük bir değer gördü. Bu sefer oyuncularımız bu puanı toplayınca çıtayı yükselttik. Normalde sezon başındaki bizim hedefimiz ligde kalmaktı.
Ertürk, bir gazetecinin ‘Ertuğrul Sağlam neden Malatya’ya gelmedi?’ sorusuna, “Hocanın sözleşmesi şimdi geçerli değil. Bu ayın sonundan itibaren geçerli olacağı için gelmedi yoksa başka bir problem yok” cevabını verdi.
Malatya’nın kendisinin ikinci vatanı olduğunu dile getiren Ertürk, “Ben burada üç sene futbol oynadım, iki tane şampiyonluk yaşadım. Şehir korkunç büyümüş, stadyum şehre müthiş yakışmış. İlk senesi olmasına rağmen oynadığı futbolla, topladığı puanlarla, lige yakışan Anadolu kulüplerinden bir tanesi de Malatyaspor. Kayserispor ile ben hiç ayırmıyorum. İnşallah ilerleyen senelerde bu şehrin daha iyi şeyler yapacağına inanıyorum” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya