Gözde Akademi Hastanesi’nden ücretsiz mamografi

06 Nisan 2018 526 views 0

Gözde Akademi Hastanesi, 1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle kadınlara ücretsiz mamografi testi yapıyor.
Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veren hastane, 1-7 Nisan Kanser Haftası kapsamında hastane içerisinde stant oluşturarak, kadın hastalara ücretsiz mamografi testi yapıyor.
Hastanenin başhekimi Op. Dr. Bülent Bozyiğit, Türkiye genelinde olduğu gibi Malatya’da farkındalık oluşturmak için, dünyada ve Türkiye’de en çok görülen kanser türlerinden olan meme kanseriyle ilgili bilgilendirme yapmak için stant açtıklarını kaydetti.
Bozyiğit, erken tanı koymak açısından hastane olarak ücretsiz mamografi çektirildiğini ifade ederek, “Kadın hastalarımıza destek olmak için bu organizasyonu yaptık. Kadın hastalarımıza mamografiyi ücretsiz olarak çekiyoruz. Kansere karşı bir farkındalık oluşturmak açısından bunu yaptık” dedi.
Hastanenin başhemşiresi Naciye Koç ise hastane olarak Kanser Haftası dolayısıyla hafta içerisinde kadınlara ücretsiz mamografi testi yaptıklarını kaydederek, meme kanserinde erken teşhisin önemli olduğunu söyledi.
Uzman Doktor Şeol Fatih Elbir ve Kalite Yönetimi Temsilcisi Yasemin Eren’de meme kanserine karşı erken teşhisin önemli olduğunu belirttiler.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya