“Güçlü meclis, güçlü iktidar, güçlü başkan diyoruz”

04 Haziran 2018 368 views 0

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, “Daha hızlı karar alabilen, bürokratik engelleri çözen bir sistem olacak. Mecliste güçlü bir parti gerekiyor. AK Parti güçlü meclis, güçlü iktidar, güçlü başkan diyor” dedi.

Kahtalı, 24 Haziran seçimleri kapsamında Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile birlikte Sütlüce, Duranlar, Göktarla, Kırkpınar, Tohma, Karahan ve Yakınca Mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyaretlerde konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, “Nasip olursa bir yola çıktık. Hayırla sonuçlanması için gayret ediyoruz. Bu yol çetrefilli. Karşımızda bir ittifak var; bu partilerin ne olduğunu, ülkemize bir çivi dahi çakmadıklarını ve yapılan hizmetleri engellemek istediklerini görüyoruz. Karşımıza bir cumhurbaşkanı adayı çıkarttılar. Kılıçdaroğlu’nun adayı İnce diye bir arkadaş, kendi partisine genel başkan olmaya layık görmediler. ‘Sen bu partinin genel başkanı olamazsın’ dedikleri kişiyi, ülkeye başkan yapmaya çalışıyorlar. Bunlar kendi iç meselelerini dahi çözememiş siyasi partiler” dedi.

Kahtalı, ülkede siyasi olarak yaşanan süreçleri anlatarak, “2002 yılında bir lider, ‘biz kefenimizi giyip çıktık, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi. O günden itibaren memleketimize, ülkemize hizmet etmeye başladı. Bizim liderimiz 2001’de partiyi kurduktan sonra başörtüsü yasaktı, Kuran öğrenme yaşı 12’den erken girilemez diyorlardı, kat sayı problemi vardı. Bu zulümleri yaptılar. Allah’a şükürler biz bu yasakları ortadan kaldırdık” diye konuştu.

16 Nisan referandumunda sistem değişikliğine milletin ‘evet’ dediğini ifade eden Kahtalı, “Allah nasip olursa bunu resmiyete dökeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yüzyıllık bir devlet ancak mazisine baktığımızda 700 yıllık Osmanlı, 250 yıllık Selçuklu geçmişi olan bin yıllık geçmişi olan bir ülke. Dünyaya hükmetmiş, üç kıtada hüküm sürmüş bir ülke. Şuanda da dünyanın en iyi 17 ekonomisi arasında yer alan ve 81 milyon nüfusuyla tüm dünyanın gözünün önünde olan ve dikkat çeken bir ülke. Bu ülkenin 2023 ve 2053, 2071 hedefleri var. Daha hızlı karar alabilen, bürokratik engelleri çözen bir sistem olacak. Mecliste güçlü bir parti gerekiyor. AK Parti güçlü meclis, güçlü iktidar, güçlü başkan diyor” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya