15 Temmuz’daki İhanet Farklı Bir İhanettir

15 Temmuz’daki İhanet Farklı Bir İhanettir

09 Ağustos 2016 406 views 0

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Hükümet Meydanı’nda ‘Demokrasi Nöbeti’ tutan vatandaşlarla bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Gürkan,” 15 Temmuzdaki ihanet farklı bir ihanettir. Kendi silahlarımızla, toplarımızla bizleri vurmaya kaktılar” dedi.

Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi ve kalkışmanın başarısız olması ile birlikte yurt genelinde sürdürülen ‘Demokrasi Nöbet” Malatya’da da devam ediyor. Demokrasi Nöbeti’nin 25. gününde vatandaşlarla bir araya gelen ve burada vatandaşlara hitap eden Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “25 gündür, gece demeden, gündüz demeden, gündüz işinizde, gece demokrasi nöbetindeyiz. Allah hepinizden razı olsun. Var olasınız. Hakikaten 15 Temmuz ülkemizin üzerine kara bulutların geldiği ve geleceğimizi karartmaya yönelik dış güçlerin içerdeki maşaları tarafından organize edilen ve memleketimizde bir iç savaş çıkararak memleketimizi bölüp parçalamak isteyen bir takım isimleri bizden, renkleri bizden, bizim gibi inandığını da ifade eden insanlar tarafından ülkeyi bölme operasyonu yapmışlardır. Cenabı Allah buna müsaade etmemiştir. Milletimiz buna müsaade etmemiştir. Ben Cenabı Allaha da şükrediyorum. Milletime de, halkımızı da şükran hislerimi dolu dolu ifade ediyorum” dedi.

Anadolu’nun tarihi süreçleri hakkında bilgiler veren Başkan Gürkan, “Anadolu’yu anayurt yaptığımız bu memlekette, çok ihanetler gördük. Bu coğrafya pahalı bir coğrafya. Bu coğrafyada bu tür problemler hiç bir zaman eksik olmaz. 15 Temmuz’daki bu faaliyet terörist bir hadisedir. Ama milletimizin sağduyusu buna müsaade etmemiştir. Müsamaha göstermemiştir. Milletimizin istikametini ve istikrarını bozmak isteyenlere bu fırsatı vermemiştir. Bu anlamda Malatya’daki hemşerilerimi de, Türkiye’deki vatandaşımı da kutluyorum. 15 Temmuzdaki ihanet farklı bir ihanettir. Kendi silahlarımızla, toplarımızla bizleri vurmaya kaktılar. Ama bu millet ne dedi ‘dur’ dedi. ‘Benim verdiğim vergilerle, benim aldığım tankla, topla, silahla beni vuramazsın’ dedi. 240 kardeşimiz şehitlik şerbetini içti. Allah onlardan razı olsun. Allah onlara rahmetini esirgemesin. Allah onların mekanlarını cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin ve 2000’in üzerinde de bir gazimiz var. Dolayısıyla bu Anadolu’nun her karış toprağı şüheda ve gazi kanlarıyla sulanmıştır” diye konuştu.

İstanbul Yeni Kapı’da yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne de değinen Başkan Gürkan, “Yenikapı’da bir fotoğraf vardı, o fotoğraflar Türkiye’nin özlediği fotoğraf ve tablolardı. Biz Malatya’da bu tabloları hep yaşıyoruz. Ama Allaha şükür Türkiye’de de bu tabloları yaşamayı bize nasip etti. Bizim üzerimizden hesap yapmak isteyenler, dünkü o Yenikapı meydanındaki mitingi 5 milyonun üzerindeki insan ve bütün siyasi partiler, devletin ve milletin elbirliğiyle bütünleştiği o fotoğraftan herkes kendine ders alması gerektiğini bilmesi lazım. Yani dosta güven veren tablo, düşmana da artık bu memleket üzerine hesap yapma, yaparsan senin üzerinden daha büyük hesap yapar mantığını onlara kavratmıştır diye düşünüyorum. Meydan nöbetimiz devam ediyor, devam edecek. Reisimiz, başkomutanımız Çarşambaya kadar nöbetin devam edeceğini söyledi. Bizde Çarşambaya kadar sizleri yalnız bırakmayacağız” ifadelerine yer verdi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ