2018 Yılında Alt Yapı Tamamlanmış Olacak

2018 Yılında Alt Yapı Tamamlanmış Olacak

01 Ekim 2016 438 views 0

Belediye Başkanı Sami Aydın, Şeyhşamil Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Şeyhşamil Mahallesi’nde ev toplantısı düzenlendi. Toplantıya Belediye Başkanı Sami Aydın, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kuzu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinleyen Başkan Aydın, özellikle şehrin alt yapısında yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Mahalle sakinlerinin sel sularından oluşan sıkıntıları dile getirdiği toplantıda Başkan Aydın, “Sivas’ın eski bir şehir olduğuna değinerek belediyeler altyapıya girmiyor, zor bir iş aynı zamanda yapılan çalışmaları kimse hizmet olarak görmüyor. Biz 2004 yılında ilk göreve geldiğimiz de doğalgaz da dâhil, yağmur hatları ve asbest boruların değişimi olmak üzere hep altyapı ile uğraştık, uğraşmaya da devam ediyoruz. Şehrin ihtiyacı neyse onu karşılıyoruz.” ifadesini kullandı.

65 mahallenin aynı anda bütün ihtiyaçlarının karşılanamayacağını belirten Başkan Aydın, “Bu çalışmalar gecikmiş çalışmalar her yıl 12-13 mahallenin çalışmalarını tamamlıyoruz. Sivas’ın tamamında bu çalışmalar 2018 yılında tamamlanmış olacak bu da Sivas için büyük bir kazanım olacaktır.” dedi.

Diğer kurumlarla koordineli bir şekilde çalışıldığını belirten Başkan Aydın, “Kasım-Aralık aylarında farklı kurumlarla toplantılar yaparak çalışma yapacağımız mahalle, sokak ve caddelerde altyapı çalışmaları yapılacağının bilgisini veriyoruz. Sizlerin de bu caddelerde yapacağınız çalışmalar varsa, eksikleriniz varsa birlikte planlayalım, çünkü biz asfaltı yaptıktan sonra size izin vermeyiz diyoruz. Yeni yaptığımız yerlerde de bütün kurumlar bizlerle beraber çalışıyor.” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ