500 Adet Beton Sıvat Dağıtılıyor

500 Adet Beton Sıvat Dağıtılıyor

12 Ağustos 2016 465 views 0

Hayvanların su ihtiyacı için, Malatya genelindeki su kaynaklarına yerleştirilecek

500 Adet Beton Sıvat Dağıtılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın Malatya’da Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi kapsamında meralarda hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanan 500 adet beton sıvatların dağıtımına başlandı.

Dağıtılan sıvatlarla ilgili açıklamalarda bulunan Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hilmi Öksüztepe, “Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi olarak Malatya’da hayvancılığın gelişmesi ve rantabıl hale getirilmesi için ilçe merkezlerinde ve mahallelerde yapmış olduğumuz toplantılarda üreticilerin en büyük sorununun hayvanlarını su ihtiyacı olduğunu gördük. Bu sorunun çözümü için bir proje hazırlayarak DAP Başkanlığına sunduk. DAP Başkanlığı tarafından kabul gören projemiz çerçevesinde üretimi yapılan beton sıvatların dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

İlçelerde ve mahallelerde yapmış olduğumuz saha çalışmaları sırasında hayvan üreticilerinin ilkel yollarla hayvanlarının su ihtiyacını karşıladığını gördük. Malatya genelinde yapmış olduğumuz saha çalışmaları sırasında 1930 adet su kaynağı tespit ettik. Rehabilitasyonu gerçekleştirilen su kaynaklarının bulunduğu alanlara Büyükşehir Belediyesi’nin kontrolünde beton sıvatlar yerleştirilecek” dedi.

Diğer İl’lere örnek oldu

Bu projenin birçok il’e örnek olduğunu belirten Öksüztepe, “14 il daha DAP Başkanlığına müracaat ederek bu projeden faydalanmak istediklerini belirtmiş. Tarımsal Hizmetler Dairesi olarak hazırlamış olduğumuz bir projenin örnek alınması gerçekten çok güzel. Bu projeyi uygulayacak olan diğer illerde de başarılı olmasını temenni ediyoruz.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı olarak projemizi hazırlarken ve daha sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çakır’ın büyük destek ve katkılarını gördük. Bu desteklerinden dolayı sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bir hafta içerisinde dağıtımın tamamlanması planlanırken, Akçadağ’a 53, Arapgir’e 51, Arguvan’a 45, Battalgazi’ye 30, Darende’ye 60, Doğanşehir’e 90, Hekimhan’a 36, Kuluncak’a 36, Yazıhan’a 33 ve Yeşilyurt’a 66olmak üzere toplam 500 adet sıvat dağıtılacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ