Adıyaman Belediyesi, Yoksul Ailenin Yüzünü Güldürdü

Adıyaman Belediyesi, Yoksul Ailenin Yüzünü Güldürdü

22 Eylül 2016 479 views 0

Adıyaman Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten TOGEM koordinatörlüğünde ihtiyaç sahibi bir ailenin ev ve temel ev eşyası eksiği giderildi.

Adıyaman Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), eşinden ayrı üç çocuğuyla yaşama tutulmak zorunda kalan bir bayanın barınma sorununu ve ailenin temel ihtiyaçlarını karşıladı.

Bir süre önce şiddet gördüğü eşinden ayrılan üç çocuk annesi mağdur kadın, TOGEM’e başvuruda bulunarak sıkıntısının çözülmesini istedi. Aile ile yakından ilgilenen TOGEM yetkilileri yaptıkları araştırmalar neticesinde ailenin ev, ev için ihtiyaç duyulan buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, soba, gıda malzemesi, temizlik malzemesi, çocuklar için okul malzemesi, giyim ve yakacak ihtiyaçları karşılandı.

Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş, Adıyaman Belediyesi olarak yoksul ve muhtaç ailelere yaptıkları yardımları aralıksız sürdürdüklerini dile getirerek, “Kucağında çocuğuyla çaresiz bir şekilde Toplumsal Gelişim Merkezimize başvuruda bulunan bayan kardeşimizin barınma ve temel ihtiyaçlarını karşıladık. Hiçbir şeyi olmayan bu kardeşimiz için büyük anlamda belediyemizin imkânlarını kullandık. Bunun yanında isminin açıklanmasını istemeyen bir işadamımız da yardımda bulundu. İnşallah bundan sonra bu kardeşimizin ve ikisi okula giden toplam üç çocuğunun ihtiyaçlarını TOGEM olarak biz karşılayacağız. Desteklerinden dolayı gerek Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu’ya, gerekse hayırsever işadamımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ