Adıyaman Belediyesi’nden Sahabede Temizlik Seferberliği

Adıyaman Belediyesi’nden Sahabede Temizlik Seferberliği

24 Ekim 2016 385 views 0

Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi ve civarında genel temizlik çalışması yaptı.

Adıyaman’da temizlik çalışmalarına yoğunluk veren Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Samsat ilçesi sınırları içerisinde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi ve civarında da temizlik seferberliği yaptı.

Konu ile ilgili bilgi veren yetkililer, Adıyaman Belediyesi olarak rutin aralıklarla il merkezindeki tüm ibadethanelerde yürütülen temizlik çalışmalarının son olarak Samsat sınırları içerisinde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretlerinin türbesinde gerçekleştirildiğini dile getirerek şunları söylediler: “Adıyaman Belediyesi olarak, ilimizin daha temiz olması için rutin temizliğin dışında aralıklarla tüm mahallelerde genel temizlik çalışması yapıyoruz. Bu çalışmamızı özel günler öncesinde ibadethanelerimizde de gerçekleştiriliyor. ‘Daha temiz bir Adıyaman için’ yaptığımız bu çalışmaları son olarak ilimizin sembolleri ve en önemli değerleri arasında bulunan Samsat ilçemizdeki Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi’nde de gerçekleştirdik. Sahabe’de genel bir temizlik çalışması yapan ekiplerimiz, 25 adet çöp konteynırının gerek onarım gerekse temizlik bakımını yaptık.”

Sahabe’yi ziyaret eden vatandaşlar da temizlik çalışmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Adıyaman Belediyesi yöneticilerine teşekkür ettiler.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ