Ağbaba SMMMO Nuh Boyra’ı Ziyaret Etti

Ağbaba SMMMO Nuh Boyra’ı Ziyaret Etti

17 Ağustos 2016 414 views 0

AĞBABA; “DARBENİN PÜSKÜRTÜLMESİNDE STK’LARIN ÖNEMİ BÜYÜK”

“Meslek örgütlerinin, STK’ların önemi 15 Temmuzda bir kez daha ortaya çıktı” diyen Ağbaba, “Meslek örgütlerimizin net bir duruş sergilemesinin, tavır almasının, darbenin püskürtülmesinde büyük önemi var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası(SMMMO) ‘nı ziyaret ederek, oda yöneticileriyle bir süre sohbet etti.

450 FAAL ÜYESİ OLAN BÜYÜK CAMİA

Oda genel kurulunun ardından başkanlığa seçilen Nuh Boyraz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra, “Ülkemizin yakın zamanda atlattığı badirede odamız dimdik durdu. Durmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin birlik ve beraberliğimiz adına göstermiş olduğu tavırdan dolayı takdir ediyoruz. Malatya SMMMO 600 sicile ulaşmış, 450 faal üyesi olan akademik büyük bir camia. Gerek oda olarak mekansal sorunlarımız var, gerekse kanunların getirdiği bir takım sıkıntılar var. Özelikle ücretlerle ilgili meslek camiamızın sıkıntıları var. Arkadaşlarımızla birlikte bu sıkıntılarımızı bir dosya hazırlayıp siyasilerimize ulaştıracağız.”dedi.

MUHASEBECİLİK EN ZOR MESLEKLERDEN BİRİ

Malatya Muhasebeciler Odası’nın en önemli meslek örgütlerinden biri olduğunu belirterek sözlerine başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Kısa süre önce bir seçim gerçekleştirdiniz. Yeni yönetime başarılar diliyorum. Geçmişte çok sıkıntılar çekildi. Mesleki anlamda çok çeşitli sorunlarınız olduğunu biliyorum. Muhasebecilik en zor mesleklerden biri. Sizler aslında devletle, esnaf-tüccar arasında önemli bir köprüsünüz” dedi.

MESLEK ODALARININ GÖRÜŞÜNÜ ÖNEMSİYORUZ

Ağbaba; “Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılara bakınca, sizin mesleğin önemi daha da ortaya çıkıyor. Türkiye’de ki önemli sorunlardan birisi Kayıtdışılık. Kayıtdışılık sürdükçe sizin mesleğini sürdürmeniz zorlaşıyor.Kayıt dışı ekonomi en aza inmediği sürece ekonominin gelişmesi düşünülemez. Türkiye’de vergisini veren insanlar cezalandırılıyor. Zaman zaman aflar geliyor ama, yaralara merhem olmuyor. Bu yasalar mecliste gündeme geldiğinde, meslek odalarının görüşlerini alıyoruz. Meslek odalarının ‘evet’ dediğine, ‘hayır’ demiyoruz. Türkiye’deki ekonominin nasıl düzelebileceğini en iyi siz biliyorsunuz. Bu anlamda sizin söylediklerinizin dışında hareket etmiyoruz.”ifadelerini kullandı.

YAŞANANLARDAN DERS ÇIKARMAK LAZIM

“Meslek örgütlerinin, STK’ların önemi 15 Temmuzda bir kez daha ortaya çıktı” diyen Ağbaba, “ Darbe girişimi önlendiyse siyasi partilerin, ordudaki laik demokratik cumhuriyete bağlı subayların çok önemi var.Halkın büyük katkısı var. Meslek örgütlerimizin net bir duruş sergilemesi, tavır alması darbenin püskürtülmesinde büyük önemi var. Hem odanızı hem de

tüm muhasebecileri kutluyorum. Umarız Türkiye bu yaşadıklarımızdan ders çıkarır. Bundan sonra laik demokratik cumhuriyetin işlevsel olması sağlanır.” Şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ