Başkan Çakır Darende’de Yol Çalışmalarını İnceledi

Başkan Çakır Darende’de Yol Çalışmalarını İnceledi

28 Eylül 2016 453 views 0

ÜLKEMİZİN KALKINMASINA HİZMETLERİMİZLE DESTEK OLACAĞIZ

Malatya’nın 13 ilçesinin var olan altyapı problemlerinin çözümü noktasında 2 yıldır durmaksızın çalışan Malatya Büyükşehir Belediyesi, özellikle yol sorunlarının çözümü noktasında var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Darende’nin önemli grup yollarından biri olan Başkaya, Üçpınar, Sakarya, Kölükler, Şahinler, Barındır grup yolu genişletilerek asfaltlanırken, Akova Irmaklı grup yolu da ikinci kat asfalt ile kaplandı.

35 kilometreuzunluğundaki Başkaya – Barındır grup yolunda birinci etap çalışmaları kapsamında 15 kilometrelik bölüm genişletilerek asfaltlandı. 3.5 metre genişliğindeki yol 7 metre genişliğine çıkarıldı. 14 kilometre uzunluğundaki Akova – Irmaklı yolunun ise bakım ve onarımı yapılarak asfaltlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başkaya – Barındır grup yolu ile Akova ve Irmaklı mahallelerinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, vatandaşlarla bir araya geldi. Geziye Darende Kaymakamı Ali Türk, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, AK Parti Darende İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, bazı meclis üyeleri, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldılar.

Gelişen Türkiye’nin izlerini Büyükşehir Belediyemiz her yerde hissettiriyor

Gittiği her mahallede Türk Bayrakları eşliğinde büyük bir ilgiyle karşılanan Başkan Çakır’a vatandaşlar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. Darbe girişiminin Türk Bayrağına olan sevgiyi daha da artırdığını belirten vatandaşlar; “Eğer darbe gerçekleşseydi. Bugün bizler bu hizmetleri alamazdık. Türkiye uzun yıllar geriye gidecekti. Milletimiz geçmişte yaşanan darbelerden ders çıkararak bu darbenin gerçekleşmesine izin vermedi. Kalkınan, gelişen Türkiye’nin izlerini Büyükşehir Belediyemiz her yerde hissettiriyor. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

Çakır: Kalkınma yerelde başlar

Büyükşehir Belediyesinin Malatya’nın her yerine farklı birçok hizmeti götürdüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilçelerin yol sorunlarının çözümünde Büyükşehir Belediyesinin gayretli bir şekilde çalıştığını söyledi.

Malatya’nın ilçelerinde çalışmanın zorluklarını bildiklerini vurgulayan Başkan Çakır, “İlçelerimizin büyük bölümü coğrafik yapı nedeniyle çok dağınık. Bu şartlara rağmen bıkmadan, usanmadan, sabırla sorunları çözmek için çalışıyoruz. Darende de hızımızı düşürmeden yüksek tempoda devam ediyoruz. Ülkemiz çok buhranlı dönemlerden geçiyor. Birlik beraberlik içerisinde ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Biz bu kalkınma hamlesine Malatya’da hizmetlerimizle destek olacağız. Şunu iyi biliyoruz ki kalkınma yerelde başlar. Bugün ürettiğimiz hizmetleri yerinde gördük. Vatandaşlarımızın hizmetlerimizden dolayı mutlu olması bizleri de sevindiriyor” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ