Başkan Çakır Yeşiltepe İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti

Başkan Çakır Yeşiltepe İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti

08 Kasım 2016 444 views 0

GÜÇLÜ VE EĞİTİMLİ BİR NESİL İÇİN EĞİTİME ÖNEM VERMELİYİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşiltepe İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret edip öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

8 Kasım Salı günü gerçekleşen ziyarete Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay ve Yeşiltepe Seyran Mahalle Muhtarı Zihni Dönmez de katıldı.

Yeşiltepe İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Kubal, okulları hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bazı bilgiler verdi.

Geleceğin eğitimle şekilleneceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay ise, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın eğitimine büyük önem veriyoruz. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları için Milli Eğitim camiası olarak yoğun bir gayret içerisindeyiz” dedi.

Çakır: Çocuklarımızı eğitirken vatan sevgisini de aşılamamız gerekiyor

Eğitimin üzerinde ciddi bir şekilde durulması gerektiğini belirten Başkan Çakır ise yaptığı konuşmada, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştirmeliyiz. Eğitim kadrosu ne kadar güçlü olursa o oranda güçlü ve eğitimli nesiller yetiştirmiş oluruz. Çocuklarımızı eğitirken vatan sevgisini de aşılamamız gerekiyor. Çocuklarımızın eğitimini sağlarken ailelerimize de büyük görevler düşmektedir. Güçlü ve eğitimli bir gelecek için ailelerimiz çocuklarına gerekli ilgi ve alakayı göstererek eğitime büyük katkı sağlayabilirler” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, öğrencilerle sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ