Başkan Erol’dan Satış Noktalarına Ziyaret

Başkan Erol’dan Satış Noktalarına Ziyaret

09 Eylül 2016 353 views 0

Elazığ Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Arif Erol, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık satış noktalarını gezerek, besicilerle bir araya geldi.

Kurban Bayramına sayılı günler kala Elazığ’daki kurbanlık satış noktalarını gezen Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Arif Erol, besicilerle ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Kurbanlıklarda tavan fiyatın daha önce açıklandığını ve fiyatların aşağı çekilmemesi gerektiğini aktaran Erol, besicilerin bu konuda duyarlı davranmasını istedi. Elazığ’da büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayısının Kurban Bayramı için yeterli olduğunu belirten Erol, “Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Elazığ’da bazı noktalar belediye tarafından kurban satış ve kesim yerleri olarak belirlendi. Bizler de sabahın erken saatlerinde hayvan satış noktalarını gezerek incelemelerde bulunduk. Yaptığımız ziyaretlerde besicilerimiz ve vatandaşlarımızla da sohbet ettik. Bu bayramda Elazığ’da havyan sıkıntısı yaşanmayacak. Görüştüğümüz besicilerin yüzde 80’i kurbanlıklarını sattıklarını söylüyor. Öte yandan kurbanlık almak isteyen vatandaşlarımız kurbanlık alım işlerini de son güne bırakmamalı. Acemi kasaplara da kurban kestirilmemeli. Kurban kesecek kişilerin mutlak suretle yanlarında ilk yardım çantası taşımalı. Bilindiği üzere kurbanlıklarda tavan fiyatı daha önce 18 lira olarak belirlemiştik. Fiyata riayet edilmesi mağduriyeti de giderecektir. Bayramlar bilindiği gibi birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın sembolüdür. Bu bayramın da bayram tadında geçmesi için akraba ve komşu ziyaretine önem vermeliyiz. Özellikle ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan kardeşlerimizi de bu bayramda unutmamalıyız. Ben bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı davranacağına inanıyor, Kurban Bayramının islam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ