Başkan Gürkan, Bir Dizi Bayram Programına Katıldı

Başkan Gürkan, Bir Dizi Bayram Programına Katıldı

14 Eylül 2016 544 views 0

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir dizi bayramlaşma programına katıldı. Başkan Gürkan, ilk olarak Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz ile birlikte Ulu Cami’de Bayram Namazı’nı kılarak, burada vatandaşlarla bayramlaştı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kurban Bayramı’nın ilk gününde ilk olarak Ulu Cami’de Bayram Namazı kıldı ve ardından da namaz çıkışı vatandaşlarla bayramlaştı. Başkan Gürkan, vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra şehit ailelerini ve yaşlıları ziyaret etti. İlk olarak Hanımınçiftliği Mahallesi’nde Şehit Üsteğmen Orhan Ünsal’ın ailesini ziyaret eden Başkan Gürkan, Ünsal ailesi ile bir süre sohbet edip acısını paylaştı. Şehit Polis Memuru Ramazan Yılmaz’ın ailesini de ziyaret eden Başkan Gürkan, şehidin ailesi ile bir süre sohbet etti. Kurban Bayramı’nda yaşlıları da unutmayan Başkan Gürkan, yaşlıları evinde ziyaret ederek, bayramlarını kutlayıp, hayır dualarını aldı.

Başkan Gürkan, daha sonra Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde tüm kamu kurumlarının ortaklaşa düzenlediği resmi bayramlaşma törenine katıldı. Resmi bayramlaşma törenine katılanlarla bayramlaşan Başkan Gürkan, AK Parti İl Teşkilatı tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen bayramlaşma törenine de katıldı.

Başkan Gürkan, son olarak Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın katıldığı Malatya Şehir Mezarlığı’nda bulunan Şehitliği ziyaret ederek, şehitler için dua edip, kabirlerine karanfil bıraktı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ