Başkan Gürkan, Paralel Terör Yapılanmasına İzin Vermeyeceğiz

Başkan Gürkan, Paralel Terör Yapılanmasına İzin Vermeyeceğiz

27 Temmuz 2016 544 views 0

Başkan Gürkan, ‘Demokrasi Nöbeti’ Tutan Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Başkan Gürkan, Paralel Terör Yapılanmasına İzin Vermeyeceğiz

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya hükümet meydanında ‘Demokrasi Nöbeti’ tutan vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Gürkan, “Devlet içindeki paralel terör yapılanmasına müsamaha göstermeyeceğiz” dedi.

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Fethullahçı Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması ile birlikte yurt genelinde olduğu gibi Malatya’da da vatandaşlar ‘Demokrasi Nöbeti’ tutmaya devam ediyor. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya hükümet meydanında ‘Demokrasi Nöbeti’ tutan vatandaşlarla bir araya gelerek, Fethullahçı Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişimine sert tepki gösterdi. Başkan Gürkan, vatandaşların meydanlarda ‘Demokrasi Nöbeti’ tutmaya devam ettiğini belirterek, “12 gündür, gündüz işte, gece demokrasi nöbetinde. Şairin dediği gibi ‘Bu vatan toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca onun uğrunda kendini tarihe verenlerindir’. Bu vatan gece demeden, gündüz demeden bu demokrasi meydanlarında, bu vatan için dimdik duran analarımızın, bacılarımızın, kardeşlerimizindir. Yani sizlerindir. Bu vatan kolay kurulmadı. Kolay da kurtulmadı. Her karış toprağı şehit kanı ile sulanmıştır. İşte bu cennet vatan, cennet mekan insanların omzunda bu hale gelmiştir. Bizim ikinci bir vatanımız yoktur. Bakınız Suriye’de iç karışıklık çıkıyor, onlar buraya geliyor. Irak’ta da yine öyle. Balkanlar, Bulgaristan’da, Bosna Hersek’te onlar buraya geliyor. Doğu Türkistan’da, Kafkaslarda her kes buraya geliyor. Ancak bizim gidecek başka vatanımız yok. Bu vatanda ya istiklali yaşayacağız, yada öleceğiz. Yani şehit olacağız. Bakın 12 gündür bu meydanda 7’sinden 70’ine, erkeği, kadını, kızı, kızanı herkes bu meydanlarda. Bu dünyaya bir mesajdır. Yani okyanus ötesinde birilerinin maşası olanlara bir mesaj. Bu vatanı kimselere yar etmeyiz. Bu vatan sadece milletimizin vatanıdır. Bizim gidecek başka bir yerimizde yoktur” ifadelerini kullandı.

Devlet içindeki Fethullahçı Terör Örgütü’nün paralel yapılanmasına asla müsamaha göstermeyeceklerini belirten Başkan Gürkan, “Düşünün bir memlekette sizin vergilerinizle, bizim vergilerimizle insanlar bir yere geliyor. O alınan toplar, tanklar, tüfekler, bize doğrultuluyor. Bu alçaklığı dünya da hiçbir yerde göremezsiniz. O yüzden bunlara çok dikkat etmemiz lazım. Devlet içinde ikinci bir paralel yapıya müsaade etmeyiz. Müsamaha da göstermeyiz. Her kes bu konuda emin olsun” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ