Başkan Yalçı’dan Kutlama Mesajı

Başkan Yalçı’dan Kutlama Mesajı

30 Ağustos 2016 397 views 0

Anadoluyu ana yurt edinmiş bir milletin haince yapılan planlara karşı vermiş olduğu mücadelenin en son demiydi 30 Ağustos. Her şeyin bittiğini ve artık Türklerin bu coğrafyada yeri olmadığını düşünen galip geldiğini düşünen bir düşman ordusu bilmezdi ki bu bir mağlubiyet değil zaferin ta kendisi. Bir millettin yeniden dirilişi ve var gücü ile almış olduğu tarihi bir zafer bir ömür yaşanacak bir bayramın öyküsü 30 Ağustos Zafer Bayramı.

Her yıl kutlanan bu bayramın önemini bu yıl daha farklı bir atmosfer içinde kutluyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde olmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde tarihimizin bize rehber olmasını ve atalarımızın bizlere örnek olması duygunu yaşatan 30 ağustos zafer bayramı sebebi ile Malatya Kızılay şube Başkanı Av. M. Umut YALÇIN  yaptığı açıklamasında;

“11 Haziran 1868 tarihine dayanan köklerimizle yapmış olduğumuz çalışmaları destekleyen ve kuruluşumuza Kızılay ismini veren, yine bugünlerin rahatlığı ile geçmişimizi unutmamıza rağmen bizlere bugünleri armağan eden başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve zaferi kazanmamızı sağlayan kahraman Türk Askerlerini, saygıyla selamlar, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarız

”30 Ağustos Zaferi” Milletimizin birlik ve beraberlik içinde vermiş olduğu, inançlı onurlu ve kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zaferdir. Bu zaferin evlatları 15 Temmuz’da da bir daha ülkelerinin hainler tarafından işgal altına alınamayacağını tüm Dünya’yaya göstermişlerdir.

Böyle zaferlerle yaşamamızı gerektirmeyecek gaflet uykusuna dalmadan geçireceğimiz birlik ve beraberlik dolu yıllar dileklerimize, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zafer yolunda canlarını feda eden İstiklal Savaşı kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” Dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ