Başkan Yanılmaz Personeliyle Bayramlaştı

Başkan Yanılmaz Personeliyle Bayramlaştı

14 Eylül 2016 436 views 0

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kurban Bayramının ilk gününde personeliyle bir araya gelerek, bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Yanılmaz, “Rabbim mazlumların ayağa kalktığı, zalimlerin diz çöktüğü daha nice bayramları nasip etsin” dedi.

Bayramlaşma törenine, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın yanı sıra AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı, AK Parti Elazığ eski Milletvekili Abdülbaki Türkoğlu, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve Belediye personeli ve aileleri katıldı.

Birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, muhabbet ve paylaşımın doruk noktada yaşandığı Kurban Bayramında bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Hacılarımız, hac görevini ifa ettiler ve bugün Kabe’de nihai görevlerini yapıyorlar. Rabbim, şehrimizden ve ülkemizden hacca gidenleri sağlıkla ve sıhhatle ülkemize dönmelerini nasip etsin” dedi.

Elazığ Belediyesi’nin her bir ferdi olarak şehri her geçen gün bir adım daha ileriye taşımanın azmi ve gayretiyle çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Yanılmaz, “Görevde bulunduğumuz süreç içinde mesai arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz demeden

Elazığ’ımıza hizmet etmenin gayreti içinde olduk. Bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

“Başta bugün burada bulunan kardeşlerim olmak üzere tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum” diyen Başkan Yanılmaz, “Rabbim mazlumların ayağa kalktığı, zalimlerin diz çöktüğü daha nice bayramları nasip etsin” dedi. Bayramların sevgi, hoşgörü, paylaşmak ve kavuşmak olduğuna vurgu yapan AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ise, “Ne yazık ki son dönemlerde özellikle ülkemizde ve İslam coğrafyasında bahsettiğimiz bu kavramların içi tam doldurulamıyor. Bayramlar, sevginin, hoşgörünün, kucaklaşmanın ve paylaşmanın çok yoğun şekilde yaşandığı günler olması gerekirken, maalesef gerek ülkemizde, gerekse gönül coğrafyamızda kan, gözyaşı ve savaşlar devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

AK Parti eski Elazığ eski Milletvekili Abdülbaki Türkoğlu ise gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, tüm İslam aleminin bayramını kutladı.

Yaptığı konuşmada, bayramın öneminden bahseden AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, “Bayramlar kırgınlıkların, dargınlıkların, küskünlüklerin onarıldığı, acıların ve sevinçlerin paylaşıldığı önemli günlerdir. Bu günleri çok iyi değerlendirmek durumundayız. Ancak son birkaç bayramdır maalesef bayramı bayram tadında kutlayamıyoruz. Her şeye rağmen Türkiye’de ve coğrafyamızda oynanan bütün oyunlara rağmen Allah’a hamd olsun öyle asil bir millete sahibiz ki oynanan oyunları bu tezgahlayıcıların başına yıkmaya devam ediyoruz” dedi. Başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam coğrafyasının bayramını

kutlayan AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar ise, ” Kurban adanmışlık ve teslimiyeti ifade eder. Kurban yeniden diriliştir. Kurban bayramlarının bu kavramlarla altı doldurularak kutlanması ve yaşatılması gerekiyor” ifadesini kullandı.

Bayramlaşma programı, konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve protokol mensuplarının, programa katılanlarla bayramlaşmasıyla sona erdi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ